chick.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

مرغ با وزن بالا کیفیت مصرف را کاهش می دهد

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت : مرغ با وزن بالا کیفیت مصرف را کاهش وبدلیل چرب بودن امنیت غذایی را تهدید می کند.
حسن رکنی در بابل بر استفاده از مرغ با وزن یک کیلو و200 گرم الی یک کیلو و600 گرم تاکید کرد وافزود: این وزن کیفی ترین مرغ برای مصرف می باشد.وی بیان داشت: با توجه به اینکه 10 کشور منطقه خواهان گوشت مرغ و طیور از ایران می باشند، بیشترین درخواست آنها حدود یک کیلوگرم است.وی از تولید کنندگان خواست تا با توجه به درخواست بازار صادرات در منطقه و همچنین مصرف داخلی، تولیدات مرغ را در سایز مطلوب تولید کنند.

مرغ تولیدی ایران به 10 کشور جهان صادر می شود

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی روند صادرات مرغ در سالجاری را بسیار خوب دانست و گفت: مرغ تولیدی ایران امسال به 10 کشور جهان صادر می شود.
حسن رکنی در نشست روسای جهاد کشاورزی منطقه یک با حضور 17 استان کشور افزود: امسال شاهدیم برخی تجار برای اولین بار به جرگه صادرکنندگان مرغ وارد شده اند.وی با تاکید بر اینکه صادرات مرغ و مواد پروتئینی شرایط خاص خود را دارد اظهار داشت: این در حالی است که سال قبل وارد کننده مرغ بوده ایم و امسال با رونق تولید و شرایط خوب به صادر کننده مرغ تبدیل شده ایم.

حجم صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ امسال بالای 100 هزار تن خواهد بود

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی حجم صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ در سالجاری را در مجموع بیش از 100 هزار تن برآورد کرد.
حسن رکنی افزود: امسال پیش بینی می شود حجم صادرات گوشت مرغ به 50 هزار تن و نیز تخم مرغ به همین میزان برسد و در بخش صادرات تخم مرغ شاهد رکورد شکنی خواهیم بود.وی گفت: حجم صادرات تخم مرغ سال گذشته 35 هزار تن بوده است و امسال صادرات دام زنده نیز خواهیم داشت و پیش بینی این بخش بیش از 300 هزار راس خواهد بود.

راه اندازی واحد های جدید مرغداری در کشور ممنوع است

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت : راه اندازی واحدهای جدید مرغداری در کشور ممنوع شده است.
حسن رکنی عصر روز سه شنبه در نشست مرغداران و فعالان صنعت طیور شهرستان بابل در محل فرمانداری این شهرستان ، افزود : به دنبال افزایش کیفیت و اقتصادی کردن مرغداری ها هستیم.وی با بیان این که سالانه دو میلیون تن مرغ در کشور تولید می شود ، گفت : ایران هفتمین کشور تولید کننده مرغ در جهان است.او افزود : اگر از تمام ظرفیت های موجود در تولید مرغ کشور استفاده کنیم، 50 درصد به تولیدات بدون افزودن واحدهای جدید مرغداری اضافه خواهد شد.

ایران به واردات گوشت قرمز از روسیه نیاز ندارد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران با بیان این که ایران مایل به واردات گوشت از روسیه نیست گفت: صادرات گوشت و دام به عراق در ایام اربعین تاثیری بر حجم و قیمت گوشت داخلی نداشت.
علیرضا ملکی در رابطه با صحبت‌های اخیر وزیر کشاورزی روسیه مبنی بر برنامه صادرات گوشت به ایران در حالی که زمانی روسیه خواستار مواد غذایی ایران بود، اظهار کرد: ایران نیازی به گوشت روسیه یا هر کشور دیگری ندارد.وی ادامه داد: عرضه داخلی گوشت به میزان مناسب وجود دارد که در کنار آن شاهد کاهش قیمت گوشت در کشور بوده‌ایم اما از روز شنبه هفته جاری قیمت دام زنده به دلیل قربانی کردن در پی ورود زائر به کشور، افزایش یافت.

روسیه واردات مرغ، ماهی و میگو از ایران را این ماه آغاز می‌کند

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مقامات تجاری روسیه اعلام کردند: روسیه واردات مرغ، ماهی و میگو از ایران را از این ماه آغاز می‌کند
به نقل از پایگاه خبری "اسپوتنیک نیوز" مسکو مرغ، ماهی و میگو از ایران خریداری می‌کند.نماینده تجاری روسیه در ایران آندویی لوگانسکی در یک مصاحبه خبری گفت: روسیه برای واردات مرغ از ایران و نیز افزایش حجم واردات ماهی و میگو از این کشور آماده است.

عرضه گوشت منجمد ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومانی برای نذری آخر صفر

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس اتحادیه گوشت گوساله با بیان اینکه قیمت گوشت گوساله افزایش نیافته است، گفت: مردم برای تهیه گوشت ارزان ‌قیمت برای ادای نذری می‌توانند به فروشگاه‌های سپه و اتکا مراجعه کنند.
علی‌خندان رو رئیس اتحادیه گوشت گوساله گفت: قیمت هر کیلو گرم گوشت گوساله گرم مخلوط برای عرضه به مشتری 30 هزار تومان است.وی افزود: قیمت گوشت قرمز مدتی است که هیچ‌گونه افزایشی نداشته است و برای ادای نذری در روز 28 صفر به اندازه کافی دام سبک و سنگین موجود است و قیمت‌ها افزایش نخواهد یافت.رئیس اتحادیه گوشت گوساله تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت لاشه 27 هزار و 500 تومان است.

برنامه واگذاری مدیریت تولید طیور به تعاونی های مرغداران

چاپ

خبرگزاری ایلناalt
 مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهادکشاورزی گفت: دولت مصمم است؛ مدیریت تولید طیور را به اتحادیه ها و تعاونی های مرغداران واگذار کند.
از وزارت جهادکشاورزی، رضا ترکاشوند افزود: با واگذاری مدیریت تولید، دولت خود امور حاکمیتی و نظارتی بر تولید طیور را دنبال می کند.وی اظهار داشت: تمام تولیدکنندگان باید هماهنگ با سیاست ها و تصمیم گیری های اتحادیه و تعاونی باشند و منافع گروهی را بر منافع شخصی ترجیح دهند.

روسیه خواستار صادرات گوشت قرمز به ایران و چین شد

چاپ

خبرگزاری ایلناalt

 وزیر کشاورزی روسیه گفت کشورش در حال مذاکره برای صادرات گوشت قرمز به ایران و چین است.
نیکولای فدوروف، وزیر کشاورزی روسیه روز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری ایتارتاس گفت، روسیه در حال مذاکره برای صادرات گوشت قرمز به ایران و چین است.وی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال صادرات گوشت قرمز و مرغ از روسیه به سایر کشورها گفت: «ما در حال همکاری با کشورهای آسیا- اقیانوسیه و خاورمیانه هستیم. کشورهای ایران، عراق، ترکیه، ویتنام و چین کشورهای مورد علاقه ما هستند.»

هیات روسی برای بازدید از واحدهای تولید دام، طیور و آبزیان وارد تهران شد

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
 هیات عالیرتبه دامپزشکی روسیه با هدف بازدید از واحدها و مراکز تولیدی و همچنین گفت و گو برای واردات محصولات دامی از جمهوری اسلامی ایران، وارد تهران شد.
از وزارت جهادکشاورزی، این هیات روسی در نخستین روز از سفر یک هفته ای خود به جمهوری اسلامی ایران با حضور در سازمان دامپزشکی کشور، پیرامون همکاری های دوجانبه با مدیران این سازمان گفت و گو کرد.

مرغداری کابوس شالیزارهای پر حاصل مازندران

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
تغییر کاربری شالیزارهای مرغوب به واحدهای دامداری و مرغداری به دغدغه کشاورزان مازندران تبدیل شده که معتقدند تداوم این روند به خروج زمین های مرغوب از چرخه تولیدات زارعی منجر می شود.
برآیند آمارهای موجود نشان می دهد که نزدیک به دو دهه بین 74 تا 92 بیش از 62 هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور با مجوز قانونی از سوی نهادهای مربوط تغییر کاربری داده اند.وجود این معضل در اراضی شالیزاری استان مازندران بویژه طی این مدت توسط برخی از افراد اعم از حقیقی و حقوقی بسیار چشمگیر بوده است یعنی این افراد توانسته اند با گرفتن مجوز از نهادهای ذیربط، به ساخت این واحدها در اراضی کشاورزی ادامه دهند.

فرماندار مهاباد: از چغندرکاران عذرخواهی کرد

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
فرماندار ویژه مهاباد از همه کشاورزان به دلیل وضعیت نابسامانی که در بخش چغندرقند به وجود آمده است عذرخواهی کرد.
«جعفر کتانی» در جلسه شورای حفاظت آب این شهرستان افزود: برخی سیاست های نادرست در زمینه تحویل چغندرقند در این شهرستان و سایر نقاط استان موجب شده تا حجم زیادی از تولیدات این کشاورزان روی دست آنها بلااستفاده باقی مانده و در مزارع و کنار جاده ها زیر بارش برف و باران دپو شده و از بین برود.

کمبود گوسفند و افزایش قیمت گوشت

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران از کمبود مقطعی دام سبک در ایام اربعین به دلیل نبود مدیریت و ساماندهی صحیح در بازار خبر داد و گفت:‌ نقص در زنجیره تولید تا مصرف باعث شده قیمت گوشت قرمز در ایام خاصی مانند اربعین به صورت ناگهانی تغییر کند و اکنون قیمت این محصول به بیش از کیلویی 30 هزار تومان رسیده است.
سعید سلطانی اظهار کرد: در این میان دلالان سودجو به صورت ناگهانی از چند روز قبل تا چند روز پس از مراسم‌هایی مانند اربعین، قیمت قربانی را هر طور خواستند تغییر دادند.

معرفی گندم جدید ماکارونی

چاپ

خبرگزاری فارسalt
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه حمایت‌هایی که از تحقیقات می‌شود، با چشم‌انداز مقام معظم رهبری قابل انطباق نیست، گفت: این نوع حمایت‌ها از تحقیقات برازنده کشور و محققان نیست و با این روش دستاوردهای قابل توجهی نخواهیم داشت.
 در مراسم روز پژوهش و رونمایی از 5 دستاورد تحقیقاتی بخش کشاورزی و تجلیل از پژوهشگران و محققان کشاورزی که در باغ کشاورزی سازمان آموزش، ترویج و تحقیقات کشاورزی در تهران برگزار شد، اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای کشاورزی دانش‌بنیان مهمترین رکن توجه به تحقیقات کشاورزی است.وی افزود: امروز دنیا با چالش‌های جدی روبرو است که یکی از آن چالش‌ها امنیت غذایی است.

مرغ تا پایان سال گران نمی‌شود

چاپ

خبرگزاری مهرalt

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: تا شب عید، قیمت مرغ به بیش از 6500 تومان نخواهد رسید و ما افزایش قیمتی در این زمینه نخواهیم داشت.
مهدی یوسف‌خانی با بیان اینکه متوسط قیمت مرغ در خرده‌فروشی‌های سطح شهر به 6000 تومان رسیده است، افزود: اگر قیمت مرغ به 6500 تومان برسد، تولیدکننده متضرر نمی‌شود، ضمن آنکه سودی نیز نمی‌برد، بنابراین این افزایش قیمت باید رخ دهد.

صفحه 1 از 241

نظرسنجی

آیا به عنوان یک مرغدار، شما دارای 2 شغل می باشید ؟نتایج