soy.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

شرایط فروش ذرت با شرایط مدت‌دار به مرغداران اعلام شد

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
با آغاز برداشت ذرت در سراسر کشور، برای مرغداران گوشتی و تخم‌گذار و دامداران، شرایط فروش مدت‌دار تعیین شده است.
معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی کشور از خرید ذرت در کشور خبر داد و گفت: برداشت ذرت از استان کرمانشاه آغاز شده و تاکنون 56 هزار تن به قیمت تضمینی 870 تومان از کشاورزان خریداری شده است.حسین مهدی‌دوست افزود: در استان اردبیل نیز حدود پنج‌هزار تن ذرت به قیمت تضمینی خریداری شده و علاوه بر آن از بهره‌برداران لرستانی نیز دوهزار تن محصول خریدیم.

با شروع سال تحصیلی تقاضا برای گوشت کاهش یافت

چاپ

خبرگزاری ایلناalt

 آغاز سال تحصیلی و بالا بودن هزینه دانش آموزان میزان مصرف گوشت را تحت تاثیر قرار داده است.
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در رابطه با صادرات گوشت گوسفندی، گفت: صادرات گوشت گوسفندی با استقبال دامداران مواجه شده است؛ اما این صادرات باید به گونه‌ای باشد که بازار داخلی را تحت تاثیر قرار ندهد.

افزایش صادارت مرغ و ماهی منجمد از استان اصفهان

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

صادارت مرغ و ماهی منجمد از استان اصفهان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 6 برابر افزايش يافت.
 موحدی مديرکل اداره کل دامپزشکی استان اصفهان امروز با بيان اينکه از ابتداي سال تاکنون هزار و 72 تن مرغ و ماهي منجمد به خارج از کشور صادر شده است گفت: صادرات مرغ  و ماهي منجمد بيش از 2 ميليون و 500  هزار دلار ارز آوري داشت.

کاهش واردات روغن پالم به ایران

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 شرکت تحقیقاتی "اویل ورلد" در گزارش تازه‌ای از کاهش واردات روغن پالم به ایران در فصل فروش 2014 - 2013 خبر داد.
این شرکت با اعلام اینکه واردات روغن پالم به ایران در فصل فروش 2013 - 2014 به 600 تا 700 هزار تن در مقایسه با رکورد 1.1 میلیون تن در سال پیش رسیده است، پیش بینی کرد تقاضای روغن پالم در ایران در نتیجه سیاست‌های دولت که خرید آن را به حداکثر 30 درصد کل واردات روغن‌های گیاهی محدود کرده است، ممکن است کاهش پیدا کند.

احتمال واردات گوشت قرمز از ایرلند

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 با رسیدن مذاکرات مقامات ایرانی و ایرلندی به مرحله پیشرفته، ایرلندی‌ها انتظار دارند بزودی صادرات گوشت گاو به ایران را آغاز کند.
پایگاه ایرلندی اگری لند نوشت: سیمون کاونی - وزیر کشاورزی، غذا و دریایی - اعلام کرده است که وزارتخانه اش گواهینامه دامپزشکی برای صادرات گوشت گاو به ایران را نهایی کرده است.

نمایشگاه تخصصی صنعت دام ، طیور و آبزیان در قائمشهر گشایش یافت

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
یازدهمین نمایشگاه تخصصی دام ، طیور ، آبزیان و صنایع وابسته کشور شامگاه سه شنبه در نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر گشایش یافت.
این نمایشگاه با حضور 80 شرکت از استانهای مازندران ، اصفهان ، فارس، قزوین، قم ، کردستان ، آذربایجان شرقی ، خراسان رضوی وتهران از هشتم تا یازدهم مهرماه سال جاری دایر است.شرکت کنندگان در این نمایشگاه آخرین تولیدات و توانمندی های خود را در زمینه های گوناگون صنایع تولیدی و تبدیلی مرتبط با کشاورزی و شیلات و آبزیان از قبیل تجهیزات مرغداری ، خوراک دام و طیور ، بسته بندی خوراک ، مکمل های غذایی و دارویی را در معرض دید عموم قراردادند .

هزینه کشت بیش از رشد نرخ تضمینی گندم است/ افزایش 105 تومانی هزینه‌ها را تأمین نمی‌کند

چاپ

خبرگزاری فارسalt
کشاورز نمونه کشوری گندمکار گفت: بین نرخ تعیین شده برای خرید تضمینی گندم و قیمت تمام شده آن هیچ تناسبی وجود ندارد و کشت این محصول برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد.
رحمان غریبی کشاورز نمونه کشوری سال 84 و گندمکار خوزستانی درباره نرخ تعیین شده برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری گفت: اظهارنظر ما در مورد نرخ خرید تضمینی گندم فایده‌ای ندارد، زیرا نظر کشاورز برای کسی اهمیت ندارد.

دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی در گرگان گشایش یافت

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، ادوات، تجهیزات، صنایع وابسته و نهاده های کشاورزی صبح سه شنبه با حضور معاونان وزرای صنعت، معدن، تجارت و جهاد کشاورزی در محل نمایشگاه بین المللی استان گلستان در گرگان افتتاح شد.
در این نمایشگاه 20 شرکت خارجی و داخلی تولیدات خود را در زمینه ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی در 68 غرفه در معرض دید عمومی قرار داده اند.در این نمایشگاه بین المللی شرکت های تولید تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی از کشورهای ایتالیا، هلند، سوئد، سویس، ترکیه، آلمان، کره جنوبی و چین حضور دارند.

کمبود گوسفند ایرانی قیمت گوشت را در امارات افزایش داد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
یک پایگاه اماراتی اعلام کرد با نزدیک شدن به عید قربان و کمبود گوسفند ایران در امارات قیمت انواع گوشت در این کشور ۵۰۰ درهم افزایش یافت.
به نقل از پایگاه خبری دی نشنال، در حالی که شهروندان و تجار اماراتی در آستانه عید قربان، اقدام به ذخیره دام می کنند، قیمت دام زنده برای قربانی در امارات در حال افزایش است.کمبود بره جزیری ایران منجر به افزایش 500 درهمی سایر انواع گوشت ها در امارات شده است.

صادرات دامی از سال ۹۱ نداشتیم که عوارض ۶۰ درصدی آن حذف شود

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
مدیرکل دفتر صادرات گمرک در مورد حذف عوارض ۶۰ درصدی صادرات دام سبک گفت: عوارض ۶۰ درصدی، مصوب سال ۱۳۹۱ بود اما به دلیل مخالفت وزارت جهاد کشاورزی با صادرات دام موضوعیتی نداشت.
حسن علیدوستی اظهار کرد: تدوین و تصویب مصوبه 60درصدی عوارض صادرات دام سبک در سال  1391 عملی شد اما با توجه به نظر وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر عدم صادرات دام اخذ عوارض 60 درصدی هم موضوعیتی نداشت.وی ادامه داد: در حال حاضر که وزارت جهاد کشاورزی اجازه صادرات دام سبک را اعلام کرده است مصوبه عوارض آن برقرار شده که دولت در حال اصلاح آن بوده و احتمال حذف آن بیش‌تر است.

گوسفند در آستانه عید قربان کیلویی 10 هزار و 500 تومان

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: هر کیلوگرم گوسفند زنده، پروار و جوان با قیمت 10 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود و هیچ گونه مشکلی برای تأمین گوسفند مورد نیاز عید قربان وجود ندارد.
سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران، گفت: برای تأمین دام مورد نیاز عید قربان هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و گوسفند به اندازه کافی موجود است.وی افزود: هر کیلوگرم گوسفند زنده، پروار و جوان با وزن بالای 40 کیلوگرم درب دامداری با قیمت 10 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود، مردم برای تهیه گوسفند قربانی نگرانی نداشته باشند.

ذرت با طعم فاضلاب

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
جایی مقابل شهرک بزرگ صنعتی شیراز در جاده کمربندی، مزرعه سرسبزی چشم نوازی می کند که این روزها بوته های ذرت در دل این سرسبزی سربرآورده اند.
از روستاییان ده 'گچی' در این نزدیکی که بپرسید، می گویند اینجا آبی نداریم که با آن زراعت کنیم اما حکایت رمزآلود این سرسبزی چیست؟
ابتدای جاده منشعب شده از کمربندی که در مجاورت کانال عبوری فاضلاب شهر شیراز است، دنبال راهی برای رمزگشایی از مزرعه سرسبز می گردیم.

نرخ خرید تضمینی گندم باید ۲۵ درصد افزایش می‌یافت

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: با توجه به تورم و هزینه‌های تمام‌شده برای تولید گندم نرخ خرید تضمینی این محصول حداقل باید ۲۵ درصد افزایش می‌یافت، در حالی که نرخ خرید آن فقط ۱۰ درصد افزایش یافته است.
سید موسی رهنمایی رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور در مورد نرخ تعیین شده برای خرید تضمینی گندم گفت: نرخ تورم در کشور بیش از 20 درصد افزایش یافته، اما نرخ خرید تضمینی گندم فقط 10 درصد افزایش داشته است.

آغاز هفته دامپزشکی با شعار دامپزشکی در خدمت سلامت

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
هفته دامپزشکی با شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم، دامپزشکی در خدمت سلامت از هشتم تا چهاردهم مهرماه جاری آغاز می شود.
نشست خبری رییس سازمان دامپزشکی کشور و مدیران کل استانی، رییس سازمان نظام دامپزشکی و روسای شورای نظام استان ها و معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی و حضور در رسانه ها و همچنین شرکت در نمایشگاه گیاهان دارویی ستاد توسعه علوم و فن آوری گیاهان دارویی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از جمله برنامه های این روز است.

یک کیلو و نیم مرغ هم‌قیمت 900 گرم لوبیا چیتی

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

میزان خرید حبوبات به طور قابل توجهی کاهش یافته است چراکه مردم ترجیح می‌دهند به جای خرید 900 گرم لوبیا چیتی به قیمت 10 هزار و 300 تومان، با این مبلغ یک کیلو و نیم مرغ بخرند.
"تثبیت قیمت برای کنترل تورم در همه بازارها مفید بوده به جز بازار حبوبات. اکثر مردم معتقدند قیمت حبوبات با قیمت سایر مواد خوراکی تناسب ندارد به این صورت که قیمت گوشت سفید (ماهی و مرغ) که جزو منابع اصلی گروه‌های غذایی محسوب می‌شود ارزان‌تر از حبوبات که جزو منابع غذایی مکمل هستند، عرضه می‌شوند."

صفحه 1 از 226