chick.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

463 تن انواع فرآورده های دامی ناسالم در ایام نوروز امحا شد

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: 463 تن انواع فرآورده های دامی غیربهداشتی و ناسالم در ایام تعطیلات نوروزی امسال کشف و امحا شد.
ˈمهدی خلجˈ عصر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید و قدیم دامپزشکی لرستان افزود : در این ایام 53 هزار نفر روز در بخش های دولتی و غیر دولتی، کار نظارت بر فعالیت ها و اقدامات مرتبط با حوزه های دامپزشکی را برعهده داشتند.

بازار "گوشت قرمز" تا پایان سال آرام است

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی پیش بینی کرد تا پایان سال جاری قیمت گوشت گوسفندی تغییر نکند.
علی اصغر ملکی، رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: پیش بینی می‌کنیم چنانچه مسئله خروج دام زنده از کشور به شکل فعلی کنترل و محدود شده ادامه یابد، تا پایان سال جاری قیمت گوشت گوسفندی تغییری نکند.وی افزود: امسال به لحاظ میزان بارندگی سال خوبی را پشت سر گذاشتیم که این امر موجب تولید دام زنده و به تبع آن تأمین صد در صدی نیاز بازار داخلی به گوشت گوسفندی خواهد بود.

جلوگیری از خروج دام با ارز تك نرخی

چاپ

خبرگزاری ایلناalt

 با كیفیت ترین دام مربوط به كشور ماست به گونه ای كه بهای گوشت دام داخلی هر كیلو 11 هزار و 500 تومان است در حالی كه نرخ دام وارداتی در صورت داشتن تقاضا هر كیلو 9 هزار و 500 تومان است.
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در صورت تك نرخی شدن ارز از خروج دام جلوگیری خواهد شد.علی اصغر ملكی، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: نرخ گوشت گوسفندی از 3 ماه گذشته تاكنون هیچ تغییری نداشته است.

هرگونه افزایش قیمتی در حوزه کشاورزی، منجر به زیان تولید می‌شود

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
هرگونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی و آزادسازی قیمت‌ها در حوزه کشاورزی، به‌شدت بازار داخلی را متلاطم خواهد کرد و به زیان تولید خواهد بود.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید بخش کشاورزی همچنان ترجیحی دیده شود و از هرگونه افزایش قیمتی در حامل‌های انرژی و ایجاد تلاطم در بازار خودداری شود.عباس رجائی افزود: عدم  ارائه بسته‌های حمایتی در فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها و کاهش شدید نقدینگی در شرایط فعلی منجر به آسیب‌پذیری بخش تولید شده است و پیش از اجرای فاز دوم و آزادسازی، باید حوزه تولید کشاورزی جداگانه مورد بررسی دولت قرار گیرد.

از سرگیری واردات "ذرت" از آرژانتین در گرو صدور گواهی بهداشت

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

معاون قرنطینه سازمان حفظ نباتات با اشاره به وجود یک بیماری قارچی در کشور آرژانتین گفت: در صورتی که این کشور برای ما گواهی بهداشت صادر کند، واردات ذرت آرژانتین از سر گرفته می‌شود.
حسین ایزدی نجف‌آبادی اظهار داشت: ما شرایط ورود ذرت از اوکراین به کشور داریم و در حال حاضر نیز واردات محموله از این کشور انجام می‌شود.وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، افزود: به ما شرایطی برای ورود ذرت به کشور اعلام می‌کنیم، کشور مبدأ نیز یک گواهی بهداشت صادر می‌کند که در آن گواهی باید شرایط وارداتی ما قید شود.

کاهش قیمت "تخم‌مرغ"/ تا هفته آینده 120 تن تخم‌مرغ صادر می‌شود

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور گفت: تخم‌مرغ حداقل 1600 تومان زیر قیمت تمام شده عرضه می‌شود.
سید فرزاد طلاکش با اشاره به کاهش بسیار زیاد قیمت تخم‌مرغ اظهار داشت: بهای این محصول حداقل 1600 تومان به زیر قیمت تمام شده رسیده است.وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت تمام شده تولید هر کيلو تخم‌مرغ حدود 3900 تومان است.طلاکش علت این امر را تولید فراوان و مصرف پایین عنوان کرد و گفت: به طور طبیعی مصرف تخم‌مرغ در فصل بهار و ایام گرم سال کاهش پیدا می‌کند.

پیش‌بینی کاهش 10 درصدی سطح زیر کشت پنبه

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
افزایش 25 درصدی دستمزدها در سال جاری تأثیر زیادی بر قیمت تمام‌شده کاشت و برداشت سنتی پنبه که با دست انجام می‌شود داشته و از سطح زیر کشت این محصول می‌کاهد.
رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه پنبه‌کاران کشور با اعلام این خبر گفت: از اواخر فروردین‌ماه کشت پنبه در مناطق شمال کشور شامل گیلان و مازندران آغاز و در مرحله بعد خراسان کشت پنبه را شروع می‌کند و تا پایان اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد.

برداشت گندم در بوشهر منتظر سوخت یارانه ای

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
مسوول صنف کشاورزان دشتستان بوشهر گفت: براساس تصمیمی که در سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اتخاذ شده از آغاز تا پایان فصل برداشت گندم تراکتورها و تلمبه های چاه های کشاورزی این استان سهمیه سوخت یارانه ای ندارند و باید از سوخت با قیمت آزاد استفاده کنند.
علی احمدی افزود:این تصمیم جهاد کشاورزی استان بوشهر باعث اعتراض کشاورزان و تراکتور داران بویژه در شهرستان دشتستان شده است.وی اضافه کرد: کشاورزان معتقدند که با توجه به آغاز فصل برداشت گندم باید سهمیه سوخت یارانه ای ماشین آلات کشاورزی در این فصل بیشتر شود نه این که سهیمه تراکتورها و تلمبه ها به کمباین ها اختصاص یابد.

تعرفه واردات انواع گوشت قرمز و مرغ 2 تا 4 برابر شد

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 بر اساس جداول تعرفه‌های گمرکی منتشر شده از سوی سازمان توسعه تجارت، تعرفه واردات انواع گوشت و احشاء خوراکی نسبت به سال گذشته دو تا چهار برابر شده است.
بر این اساس در حالی که تعرفه واردات گوشت گوساله در سال گذشته 4 بوده این رقم در سال جاری دو برابر شده است.همچنین تعرفه واردات گوشت با استخوان نظیر ران، راسته، سردست و سینه و همچنین ران به صورت بدون استخوان، راسته بدون استخوان، سردست و سینه بدون استخوان در حالی که در سال گذشته چهار درصد بود امسال تعرفه واردات آن دو برابر شده است.

ترخیص روزانه 20 هزار تن کالای اساسی

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در 20 روز گذشته 454 هزار تن گندم و شکر در بندر امام خمینی (ره) تخلیه و بارگیری شده است.
عباس قبادی درباره روند واردات کالاهای اساسی در 20 روز اخیر اظهار کرد: با شروع تعطیلات نوروزی عملیات واردات و حمل کالاهای استراتژیک به‌ویژه گندم از بندر امام به مقاصد مختلف در سراسر کشور آغاز شد.وی ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر 450 هزار تن گندم توسط هفت فروند کشتی بزرگ به صورت شبانه روزی ترخیص، تخلیه و بارگیری شده است.مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید بر این‌که در این مدت هیچ کدام از کشتی های حامل گندم و شکر شامل جریمه تاخیر در تخلیه نشده‌ است بیان کرد: به همین دلیل در این مدت همه کشتی‌ها مشمول جایزه سرعت در تخلیه شده‌اند.

عرضه جو ۸۵۰، ذرت ۹۵۰ و کنجاله ۱۸۰۰ تومان/ ذخیره مطلوب خوراک دام و

چاپ

خبرگزاری ایسناalt
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه ذخیره خوراک دام و طیور مطلوب است، گفت: هر کیلوگرم ذرت به نرخ ۹۵۰، کنجاله ۱۸۰۰ و جو ۸۵۰ تومان عرضه می‌شود.
عبدالرحمن چراغعلی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: ذخیره اقلام عمده خوراک دام و طیور (ذرت، جو و کنجاله سویا) در استان‌های کشور مطلوب بوده و شرکت پشتیبانی امور دام کشور آمادگی دارد، با هماهنگی و معرفی سازمان جهاد کشاورزی استان، نسبت به توزیع این محصولات اقدام کند.وی افزود: قیمت محصولات ذرت و کنجاله سویا به ترتیب 9500 و 18000 ریال به ازای هر کیلوگرم تحویل در مبادی ورودی و یا تحویل از انبار استان با احتساب هزینه حمل از مبادی ورودی است.مدیر عامل شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور گفت: همچنین قیمت هر کیلوگرم جو تحویل از انبار استان به دامداران، مرغداران و عشایر 8500 ریال است.

۵۲ کشتی حامل کالاهای اساسی تخلیه شد

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

۵۲فروند کشتی حامل کالاهای اساسی شامل ۲۵۲ هزار تن برنج، ۱۹۰ هزار تن شکر خام، ۳۹۱ هزار تن روغن خام و ۱.۶ میلیون تن گندم در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شد.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران،  مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی استان خوزستان گفت: به منظور تأمین کالاهای اساسی کشور عملیات ترخیص، تخلیه و بارگیری بیش از 52 فروند کشتی در بندر امام خمینی(ره) به پایان رسید.

توقف واردات "ذرت" از "اوکراین" صحت ندارد

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه واردات ذرت تنها از دو کشور اوکراین و برزیل صورت نمی‌گیرد، گفت:موضوع توقف واردات این محصول از کشور اوکراین صحت ندارد.
محسن مشکوة با بیان اینکه واردات ذرت تنها از دو کشور برزیل و اوکراین انجام نمی گیرد، افزود: ما از کشورهای دیگری مانند هندوستان، روسیه و قزاقستان نیز ذرت وارد می‌کنیم.وی تصریح کرد: موضوع توقف واردات ذرت از کشور اوکراین از شش ماه قبل صحت ندارد و افرادی که دارای مجوز بهداشتی واردات این محصول از کشور مذکور بودند کماکان به کار خود ادامه می‌دهند.

ذخیره گردشی 10 هزار تنی تخم‌مرغ برای صادرات و سبدکالا

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با وزارت جهاد کشاورزی ذخیره گردشی 10 هزار تنی برای صادرات و سبدکالا در نظر گرفته شده است.
هدایت اصغری اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده برنامه‌ریزی برای ذخیره‌سازی تخم‌مرغ در دستور کار قرار گرفته تا به صورت گردشی حجم مشخصی در ذخیره برای تنظیم بازار، صادرات و تامین نیاز سبد کالای دولت وجود داشته باشد.

افزایش قیمت خوراک دام در پی رشد نرخ رسمی دلار/ هشدار به تنظیم‌کنندگان بازار

چاپ

خبرگزاری فارسalt

در حالی که قیمت خوراک دام و طیور تا 70 درصد در قیمت تمام شده محصولات پروتئینی نقش دارد، قیمت نهاده‌های دامی وارداتی در سال جاری بیشتر شده است که فعالان اقتصادی دلیل آن را بالا رفتن نرخ ارز رسمی عنوان می‌کنند.
  از 5 فروردین امسال رشد قیمت نهاده‌های دامی در بازار آغاز شده و  حدود 5 درصد افزایش یافته است، فعالان اقتصادی می‌گویند: افزایش نرخ ارز رسمی باعث بالا رفتن قیمت نهاده دامی وارداتی شده است.خوراک دام و طیور 70 درصد در قیمت تمام شده محصولات گوشت،‌مرغ و تخم مرغ موثر است.

صفحه 1 از 197