soy.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

عدم تامین به موقع به گرانی مرغ دامن زد

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: عدم تامین به موقع گوشت مرغ تازه، با توجه به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، گرانی مرغ را دامن زد، نه گران‌فروشی.
مجتبی فراهانی گفت: طرح پایش بازار کالا و خدمات ویژه ایام عید نوروز با مشارکت 3000 نفر نیروی بازرس و حدود 22 هزار نفر نیروی بازرس افتخاری از نیمه اسفند ماه آغاز شده و بازرسان، بازار را تا پانزدهم فروردین رصد و کنترل می‌کنند.

بهره برداری از نخستین واحد مرغداری با سیستم پرورش در قفس 5 طبقه ای

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
 یک واحد پرورش مرغ گوشتی با سیستم در قفس پنج طبقه ای با حضور معاون اول رییس جمهوری در منطقه سربندان شهرستان دماوند به بهره برداری رسید.
در مراسم افتتاح این مرغداری وزیر جهاد کشاورزی و استاندار تهران اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.برای نخستین بار در ایران از سیستم پروش مرغ در قفس در 5 طبقه با ظرفیت یکصد هزار قطعه استفاده شده است.

قیمت مرغ به ۷۴۰۰ تومان رسید

چاپ

خبرگزاری مهرalt

مهدی یوسف‌خانی  از کاهش قیمت مرغ خبر داد و اظهارداشت: نرخ این کالا در مراکز خرده فروشی ۷۴۰۰ تومان و در مراکز عمده فروشی ۷۰۰۰ تومان است
وی اضافه کرد: روز گذشته نرخ مرغ در مراکز خرده فروشی ۷۶۰۰ تومان و در مراکز عمده فروشی ۷۲۰۰ تومان بود.یوسف‌خانی همچنین در مورد قیمت انواع ماهی افزود: قیمت ماهی قبل از عید ۵ درصد افزایش یافته بود که در حال حاضر این افزایش ۵ درصدی افت کرده و قیمت‌ها به حالت قبل بازگشته است.وی با بیان اینکه قیمت ماهی قزل‌آلا به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود، گفت: امروز نرخ این ماهی ۱۴ هزار تومان است.

بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌ها

چاپ

altخبرگزاری مهر

مرکز آمار ایران گزارش بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در کل سال 92 را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۲ نسبت به سال قبل ۳۶.۲۴ درصد افزایش یافته و به عدد ۲۰۸.۱۴ رسیده است.در سال ۱۳۹۲ شاخص قیمت تمامی اقلام و گروه های مورد بررسی افزایش یافته که بیشترین میزان افزایش در اقلام مربوط به کود با ۱۱۷.۵۷ درصد و در گروه ها مربوط به گروه تخم مرغ با ۳۷.۸۲ درصد است.در سال مورد نظر شاخص کل تمام استان های کشور با افزایش روبرو بوده است که در این میان بیشترین افزایش مربوط به استان سمنان با ۶۸.۲۵ درصد می‌باشد.

جوجه یک روزه را صادر کردیم مرغ گران شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
صادارت بخشی از تولید جوجه یک روزه مصرفی مرغداران در ماهای پایانی سال گذشته، باعث کاهش تولید و افزایش قیمت این محصول در بازار مصرف شد.
محمد یوسفی اظهار داشت مهم ترین دلیل افزایش قیمت مرغ در بازار مصرف که از اواخر بهمن ماه سال گذشته تا به امروز شاهد آن هستیم، صادارت بدون حساب و خارج از برنامه جوجه یک روزبوده که این امر برمیزان تولیدات مرغداران تاثیر گذاشته است.رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، افزود: این صادارات به کشو‌رهای حاشیه خلیج فارس و آذربایجان انجام شده و تعادل تولید را در این ایام بر هم زده است.

صادرات ۷۰ هزارتن تخم‌مرغ در سال ۹۳/ وضعیت صنعت "قرمز" است

چاپ

خبرگزاری مهرalt

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: در سال ۹۳ حدود ۷۰ هزار تن تخم‌مرغ از کشور صادر شده است.
ناصر نبی‌پور میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ را درب مرغ‌ داری بین ۳۳۰۰ تا ۳۴۰۰ تومان عنوان کرد و اظهارداشت: صادرات این محصول طی سال ۹۳ حدود ۷۰ هزار تن بوده که نسبت به سال ۹۲ تقریبا دوبرابر شده است.وی با بیان اینکه در پی ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ از سوی  وزارت بهداشت،  مدت زیادی است که مرغ‌های پیر در مرغ‌داری‌ها مانده‌اند، اظهارداشت: ماهانه دو میلیون مرغ پیر به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

قیمت 7400 تا 8300 مرغ گرم در استان‌ها/کاهش قیمت از نیمه دوم فروردین

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنعت مرغداران با اشاره به اینکه از نیمه دوم فروردین انتظار کاهش قیمت مرغ وجود دارد گفت: هم‌اکنون متوسط قیمت مرغ در تمام استان‌ها بین 7400 تا 8300 تومان است و در کنار آن شرکت پشتیبانی امور دام مرغ منجمد عرضه می‌کند.
حمید فاضلی با اشاره به آخرین وضعیت بازار مرغ و عرضه و تقاضا در استان‌های کشور اظهار داشت: هم‌اکنون مرغ زنده بین 5000 تا 5500 تومان است.وی افزود: مرغ آماده طبخ به طور متوسط در استان‌ها بین 7400 تومان تا 8300 تومان فروخته می‌شود که قیمت آن براساس میزان تقاضا در شهرهای مسافرپذیر متغیر است.

نگاهی به ۲۰ مبدأ واردات گندم ایران/ انتخاب نادرست مبادی واردات

چاپ

خبرگزاری فارسalt
واردات گندم به عنوان کالای اساسی در حالی از کشورهایی چون سوئیس، آلمان، هلند و... انجام می‌شود که کشورهایی چون روسیه، قزاقستان و ترکمنستان از نظر جغرافیایی به ایران نزدیک‌ترند و از نظر سیاسی روابط بهتری با جمهوری اسلامی دارند.
طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی در 11 ماه سال 93 بیش از 6.7 میلیون تن گندم وارد کشور شده است که به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی تنها حدود یک میلیون تن آن توسط بخش خصوصی وارد شده است و مابقی آن توسط نهاد‌های دولتی و در صدر آن‌ها شرکت بازرگانی دولتی وارد کشور شده‌ است.

قیمت مرغ در برخی نقاط تهران ۹ هزار تومان شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
با تعطیلی چند روزه کشتارگاه‌ها و کاهش عرضه مرغ گرم به بازار، قیمت این محصول افزایش یافته به طوری که امروز هر کیلوگرم مرغ در برخی مناطق شهر تهران به ۹ هزار تومان هم رسیده است.
 در آخرین روز های سال 93 دولت با افزایش توزیع ذخایرمرغ منجمد تلاش زیادی برای کاهش قیمت  گوشت مرغ در بازار مصرف انجام داد و مرغی که در اسفند ماه پرگشوده و قیمت خود را تا 9 هزار تومان بالا برده بود تا 8 هزار و 200 تومان پایین کشید.

چرا دولت نتوانست بازار مرغ را کنترل کند؟/ مرغ منجمد ۵۵۰۰ تومان

چاپ

خبرگزاری مهرalt

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با تشریح علل عدم موفقیت دولت در کنترل بازار مرغ، گفت: روزانه در تهران حدود ۵۰۰ تن مرغ منجمد توزیع می‌شود
عباس والوزی در پاسخ به این پرسش که چرا اقدامات دولت در راستای تنظیم بازار مرغ نتوانست موثر واقع شود و قیمت این کالا را کنترل کند؟ اظهارداشت: ما عرضه مرغ منجمد را در چند روز گذشته بیش از قبل افزایش دادیم اما به همین نسبت تقاضا نیز افزایش یافته است.

نخستین برداشت گندم در سیستان و بلوچستان انجام شد/پیش بینی خرید حدود هشت میلیون تن گندم در سال 94

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی از نخستین برداشت گندم سال زراعی جاری در استان سیستان و بلوچستان شهرستان چابهار خبر داد و گفت: حدود چهار تن گندم از منطقه عورکی شهرستان چابهار در سطح 150 هکتار برداشت شد.
اسماعیل اسفندیاری پور عصر چهارشنبه افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی پیش بینی می شود امسال 11 میلیون و 60 هزار تن گندم در کشور تولید شود که از این میزان نزدیک هفت میلیون و 700 هزار تن آن توسط دولت خریداری خواهد شد.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی: قیمت مرغ از سیزدهم فروردین ماه حداقل ۱۵۰۰ تومان پایین می‌آید

چاپ

خبرگزاری نسیمalt
 یوسف‌خانی در گفتگو با «نسیم» افزود: قیمت ۸۵۰۰ تومانی امروز مرغ، از شنبه کاهش پیدا می‌کند/ برخی سیاست‌های نادرست جهاد کشاورزی مانع از ایجاد آرامش در بازار شب عید شد
یوسف‌خانی دیروز اظهار کرد: متأسفانه بازار خوبی نصیب مرغداران و تولیدکنندگان شده است و درحال حاضر نیز دارند نهایت سودجویی از این وضعیت را می‌کنند.وی با بیان این مطلب که امروز قیمت مرغ منجمد با قیمت مرغ تازه 3000 تومان اختلاف دارد تأکید کرد: این موضوع شایعه است که برخی ادعا می‌کنند برای این که دولت می‌خواهد مرغ‌های منجمد خود را به فروش برساند قیمت مرغ را افزایش داده است، زیرا قصد دولت این بوده که با تزریق مرغ منجمد بتواند بار این گرانی را کاهش دهد.

مرغ‌فروشان تخلف نکرده‌اند

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 رییس اتاق اصناف کشور ضمن تاکید بر اینکه واحدهای خرده فروشی مرغ تخلف یا گران‌فروشی نداشته‌اند،‌ گفت: در رابطه با بازار مرغ باید از سه ماه قبل تمهیداتی اندیشیده می‌شد که متاسفانه توجه لازم به آن صورت نگرفت.
علی فاضلی با اشاره به نوسانات اخیر قیمت گوشت مرغ در بازار اظهار کرد:‌ در بحث گوشت مرغ منجمد با مشکلی مواجه نیستیم ولی متاسفانه شاهد به هم ریختگی و نابسامانی در بازار گوشت مرغ گرم هستیم و این در حالی است که باید تمهیدات این موضوع از سه ماه قبل پیش بینی می شد.

افزایش سطح زیر کشت جو در سال‌های آینده

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
با توجه به خشکسالی و کم شدن منابع آبی در سال‌های آینده، پیش‌بینی می‌شود که سطح زیر کشت جو که گیاهی کم‌آب‌بر و مقاوم به تنش‌های خشکی است، افزایش پیدا کند.
مدیرکل غلات و محصولات اساسی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این خبر گفت: در سالی که گذشت شاید در برخی محصولات شاهد کاهش سطح زیر کشت و در برخی دیگر شاهد افزایش آن بودیم، اما باید دانست که توانستیم به اهداف پیش‌بینی‌شده دست پیدا کنیم و گاهی نیز فراتر از آن تولید شد.

قیمت انواع گوشت در آستانه سال نو/ مرغ نقل محافل

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 انواع محصولات پروتئینی به طور معمول هر ساله در آستانه سال نو با افزایش تقاضا و تا حدودی افزایش قیمت همراه است اما امسال افزایش چشمگیر قیمت مرغ در میان این محصولات، گلایه مصرف‌کنندگان را در پی داشته است.
 محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز و انواع ماهی در مقایسه با هفته ها و ماه های اخیر به طور نسبی ثبات داشته و تغییر چندانی پیدا نکرده است اما قیمت گوشت مرغ در مقایسه اواخر ماه گذشته حدود 1500 تومان گران تر در مغازه های سطح شهر عرضه می‌شود.

صفحه 1 از 260