chick.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

صادرات مرغ و تخم‌مرغ تولیدی واحدهای فاقد کد IR ممنوع است

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: صادرات مرغ و تخم‌مرغ تولیدی واحدهای فاقد کد(آی آر) از ابتدای سال 94 ممنوع است.
غلامپور اقدمی اظهار کرد: صادرات مرغ و تخم‌مرغ تولیدی واحدهای فاقد کد آِی آر از ابتدای سال 94 ممنوع است.وی افزود: دریافت کد صادراتی آی آر توسط تولیدکنندگان تخم مرغ خوراکی و مراکز بسته‌بندی تخم‌مرغ خوراکی لازم و ضروری است.

سامانه اختصاصی خرید تضمینی گندم راه اندازی شد

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: سامانه اختصاصی خرید تضمینی گندم (GTC) که توسط بانک کشاورزی طراحی و تولید شده، به زودی با همکاری شرکت مادر تخصصی بازرگانی، دولتی ایران در سطح شعب این بانک اجرا می‌شود.
 به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، مرتضی شهید زاده، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی، در همایش سراسری مدیران ستادی شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت های تابعه گفت: سامانه اختصاصی خرید تضمینی گندم (GTC) که توسط بانک کشاورزی طراحی و تولید شده، به زودی با همکاری شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در سطح شعب این بانک اجرا می شود.

افزایش 15 یا 50 درصدی قیمت شیر؟!

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 در حالی که افزایش 15 درصدی قیمت شیر و لبنیات از تیرماه اعلام و اعمال شد، برخی از برندهای معتبر صنایع لبنی مجددا قیمت محصولات خود را افزایش دادند که بیش از حد مجاز و مصوب است و با وجود اولتیماتوم سازمان حمایت برای بازگشت قیمت‌های شیر به حالت قبل، شیر پر چرب با افزایش حدود 40 درصدی و شیر کم‌چرب با افزایش حدود 50 درصدی نسبت به ابتدای سال عرضه می‌شود.
علی‌رغم این‌که مجوز افزایش 15 درصدی قیمت لبنیات از نهم تیر امسال صادر شد و کارخانه‌های لبنی به تدریج آن را اعمال کردند، طی هفته‌های گذشته برخی از برند‌های صنایع لبنی محصولات خود را با قیمت‌های جدیدی که مجددا افزایش یافته، روانه بازار کردند. البته به گفته خودشان " این همان افزایش 15 درصدی مصوب ابتدای امسال بوده که آنها به دلیل شرایط اقتصادی اعمال نکردند و اکنون قیمت‌هایشان را افزایش داده‌اند".

قیمت مرغ شب عید کمتر از ۷۵۰۰ تومان نیست!

چاپ

خبرگزاری مهرalt

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه مصرف مرغ منجمد هیچ مشکلی ندارد، گفت: برای شب عید نباید انتظار داشت قیمت این کالا از ۷۵۰۰ تومان پایین‌تر بیاید.
محمد یوسفی با بیان اینکه قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار ۶۹۸۰ تومان است، افزود: قیمت مرغ منجمد نیز کمتر از ۶۰۰۰ تومان است و باید به مردم اطلاع رسانی شود که مصرف مرغ منجمد هیچ مشکلی ندارد.وی اضافه کرد: مردم دنبال این نباشند که مرغ تازه و گرم را به قیمت بالاتر بخرند و عده‌ای نیز از این فضا سوءاستفاده کنند.

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی: تولیدکننده بزرگ مرغ هستیم؛ اما مرغ منجمد وارداتی می‌خوریم

چاپ

خبرگزاری نسیمalt

 صالحی‌نسب افزود: چرا وزارت کشاورزی بعد از این که به مردم فشار وارد شد، مرغ تزریق کرد؟ به کشورهای همسایه مرغ گرم صادر می‌شود اما به ایرانی‌ها مرغ منجمد می‌دهیم
ناصر صالحی نسب نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از افزایش قیمت مرغ اظهار کرد: کنترل بازار با حرف درست نمی شود و  نمی توان بازار محصولات اساسی مورد نیاز مردم مانند مرغ را از این طریق سر و سامان داد.

مرغ ارزان می‌شود/ ورود تولیدات جدید به بازار

چاپ

خبرگزاری فارسalt
در حالی که مرغ در هفته‌های اخیر به دلیل کاهش جوجه‌ریزی، با افزایش قیمت ناگهانی مواجه شده بود، گفته می‌شود با ورود تولیدات جدید این محصول به بازار، طی چند روز آینده کاهش قیمت می‌یابد.
در هفته‌های اخیر قیمت مرغ به شدت افزایش یافت که گفته می‌شود، این اتفاق در پی ضرر و زیان چند ماه اخیر تولیدکنندگان مرغ گوشتی صورت گرفت.براساس این گزارش، تولید‌کنندگان مرغ که در ماه‌های اخیر به علت پایین بودن قیمت مرغ با ضرر و زیان روبرو بودند، اقدام به کاهش جوجه‌ریزی کردند و این مسئله موجب کاهش عرضه مرغ به بازار و در نتیجه گرانی حدود 2 هزار تومانی هر کیلوگرم مرغ شد.

معاون وزیر جهادکشاورزی: مرغ تولیدی کشور ارگانیک نیست

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
 معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: مرغ تولیدی کشور ارگانیک نیست، تنها بخش اندکی که عاری از آنتی بیوتیک است تحت عنوان مرغ سبز تولید و عرضه می شود.
حسن رکنی درباره برنامه تولید مرغ ارگانیک در کشور، افزود: برای تولید این نوع مرغ در کشور باید نهاده های طیور و غلات مورد استفاده در این بخش به شکل ارگانیک تولید شود و همچنین بر آن نظارت داشته باشیم اما از آنجا که بخش عمده نهاده های مورد نیاز این بخش وارداتی است نمی توانیم ادعا کنیم که بخشی از مرغ تولیدی کشور ارگانیک است.

توسعه شرکت های زنجیره ای راهکاری برای کاهش قیمت گوشت مرغ

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: برای کاهش هزینه های تمام شده تولید و قیمت ها، توسعه شرکت های زنجیره ای کامل تولید تا مصرف مرغ ضروری است.
سعید اصغری فرد افزود: در حالی که قیمت مرغ تولیدی شرکت های زنجیره ای کامل تولید مرغ مادر، جوجه کشی، کارخانه تولید نهاده، کشتارگاه و بسته بندی هستند، نسبت به دیگر واحدهای پرورش و تولید مرغ کمتر است.وی اظهار داشت: در واقع هزینه تولید مرغی که در شرکت های زنجیره ای تولید می شود، بین 700 تا 800 تومان کمتر از قیمت تمام شده مرغ تولیدی در واحدهای معمولی است.

گوشت مرغ گرم مورد نیاز کشور تامین است/ کمبودی نداریم

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران با بیان اینکه گوشت مرغ گرم مورد نیاز کشور تامین است، گفت: امسال کمبودی در تولید این محصول نداشته ایم و ذخیره سازی نیز به اندازه کافی صورت گرفته است.
همایون دارابی افزود: امسال تولید به میزانی بوده که برای نخستین سال به خودکفایی رسیده ایم و حتی یک کیلوگرم گوشت مرغ به کشور وارد نشده است.وی اظهار داشت: این در حالی است که بیش از 60 هزار تن مازاد تولید گوشت مرغ به کشورهای همسایه صادر شده که این امر نشان دهنده روند روبه رشد تولید مرغ گوشتی درکشور است.

تحليلي بر نوسان قيمت مرغ در کشور

چاپ

خبرگزاری آریاalt

ايران در توليد گوشت مرغ جز ده کشور برتر جهان بوده و مصرف سرانه مرغ در ايران دوبرابر ميانگين جهاني است .

اين خبر بعضا در افکارعمومي جامعه مسرت بخش بوده و متوليان امر با افتخار در هر نشست و مجمع آن را بيان مي کنند . ولي واقعيت چيز ديگريست . طبق آمارهاي ارائه شده سالانه بيش از يک ميليارد و يکصد ميليون قطعه جوجه يکروزه توليد و در فارمهاي توليدي توسط مرغداران پرورش و در نهايت روانه بازار ميگردد . که در فرآيند توليد نبود برنامه توليد ، نوسان قيمت نهادها ، جوجه و بعضا واردات محصول سبب ايجاد چالش ، آسيب ها و تهديدات جديدي براي توليد کننده را فراهم و مرغداران به عنوان توليد کنندگان اين زير بخش مهم اقتصادي جامعه با کمبودهاي فراوان مالي ، پشتيباني و توليدي مواجه شده و باعث بروز آسيب هاي اجتماعي و اقتصادي در دو سوي محور، توليد کننده و مصرف کننده و نهايتا افزايش قيمت ها و نارضايتي عمومي در سطح جامعه ميگردد و بعضا کمپين هاي براي ممنوعيت خريد مرغ در دنياي مجازي و بعضا انعکاس آن در جامعه رسانه اي را شاهد هستيم

واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار و جوجه یک روزه از فرانسه آزاد شد

چاپ

خبرگزاری مهرalt
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی از آزادشدن واردات تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه از فرانسه خبردادوگفت:این ممنوعیت به دنبال بروز آنفلوآنزای پرندگان در کشورهای اروپایی از مهر ماه ابلاغ شده بود.
جمال الدین جاویدی در گفتگو با مهر از آزاد شدن واردات تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه از کشور فرانسه خبر داد و اظهار داشت: این ممنوعیت به دنبال بروز آنفلوآنزای پرندگان در کشورهای اروپایی از مهر ماه ابلاغ شده بود.

معاون پشتیبانی امور دام: احتمال افزایش قیمت مرغ به کیلویی ۱۰ هزار تومان هم وجود داشت

چاپ

خبرگزاری نسیمalt

عباس والوزی افزود: عرضه ۸۵۰۰ تنی گوشت مرغ منجمد در بازار سبب شد رشد قیمت‌ها به شدت کند شود، چراکه اگر این اتفاق نمی‌افتاد چه بسا قیمت گوشت مرغ به کیلویی ۱۰ هزار تومان هم می‌رسید
وی تصریح کرد: مردم فرهنگ مصرف گوشت مرغ منجمد را ندارند، در حالی که هیج تفاوتی بین گوشت مرغ منجمدی که از تولید‌کنندگان داخلی خریداری شده با محصولی که در بازار به صورت گرم عرضه می‌شود وجود ندارد. بلکه با توجه به شرایط و استاندارد‌های خرید گوشت مرغ و مراحل ذبح، بسته‌بندی، سردخانه‌ها و عرضه آن به بازار، کیفیت گوشت مرغ منجمد بعضا از محصولی که در بازار عرضه می‌شود، بهتر است.

دعوای مرغی دو وزارتخانه سفره مردم را گران کرد

چاپ

خبرگزاری نسیمalt
اختلاف‌نظر مسئولان وزارتخانه‌های "جهاد کشاورزی" و "صنعت" در خصوص شکر و برنج این بار به تنظیم بازار مرغ هم سرایت کرده و قیمت مرغ را تا ۸۲۰۰ تومان افزایش داده/ مسئولان دو وزارتخانه چه کنایه‌هایی به یکدیگر زدند؟
انگار قرار نیست بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی رابطه ای توام با صلح و آرامش برقرار شود و اختلافات میان این نهاد مهم در تامین کالاهای اساسی و معیشت مردم همچنان ادامه دارد. یک روز کشمکش بر سر واردات شکر انجام می شود و فردای آن روز برنج دستاویز اختلاف میان این دو وزارتخانه می شود. شرکت بازرگانی دولتی و تنظیم بازار هم موارد دیگر اختلافی میان این دو وزارتخانه طی ماههای اخیر بود.

ایران از روسیه گوشت وارد می‌کند

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مقامات نظارت بر خدمات دامپزشکی و گیاهی روسیه اعلام کردند هماهنگی‌های لازم برای صادرات گوشت به ایران را با طرف ایرانی انجام داده‌اند.
به نقل از وستنیک کاوکازا، مقامات نظارت بر محصولات گیاهی و دامپزشکی روسیه اعلام کرده اند که هماهنگی های لازم با طرف های ایرانی برای صادرات گوشت به ایران را صورت داده اند.

عرضه مرغ 6890 تومانی در بازارهای میوه و تره‌بار

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: پرتقال و سیب مورد نیاز شب عید به اندازه کافی تولید و ذخیره‌سازی شده و به موقع در بازار توزیع می‌شود. گوشت مرغ نیز به میزان کافی تولید و ذخیره‌سازی شده و با قیمت 6890 تومان در بازارهای میوه و تره‌بار عرضه می‌شود.
 محمود حجتی در نشستی خبری از رشد بیش از 21 درصدی صادرات مواد خام و فرآوری شده طی 9 ماهه امسال خبر داد و گفت: در افق 10 ساله، تراز بازرگانی غذا و محصولات کشاورزی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی به صفر می رسد.

صفحه 1 از 256