soy.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

گوشت گوسفند ارزان شد/ ثبات قیمت تا پایان سال

چاپ

خبرگزاری مهرalt

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به کاهش 5 درصدی قیمت این نوع گوشت، گفت: در حال حاضر عرضه گوشت گوسفند به اندازه کافی و تقاضا برای آن کم است و در صورتی‌که اوضاع بر همین روال پیش برود تا پایان سال نباید افزایش قیمتی در این زمینه رخ دهد.
علی‌اصغر ملکی از کاهش 5 درصدی قیمت گوشت گوسفند طی دو هفته اخیر خبر داد و افزود: درحال حاضر قیمت عرضه به مشتری هر کیلوگرم شقه بدون دنبه بین 26 هزار و 500 تا 27 هزار تومان است در حالیکه دو هفته پیش این میزان 28 هزار تومان بود.وی عرضه گوشت گوسفند به اندازه کافی و کاهش تقاضا را عامل این امر دانست و گفت: پیش‌بینی ما این است که اگر اوضاع بر همین روال پیش برود تا پایان سال نباید افزایش قیمتی در این زمینه رخ دهد.

آلمان ۲۳۱ هزار تن گندم به ایران صادر کرد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt

سازمان آمار آلمان اعلام کرد این کشور در سپتامبر ۲۰۱۴، حدود ۲۳۱ هزار تن گندم به ایران صادر کرده است.
به نقل از رویترز، آمارهای سازمان آمار آلمان در روز دوشنبه نشان داد که این کشور در سپتامبر 2014، حدود 231 هزار تن گندم به ایران صادر کرده است. این آمارها موید زمزمه های قبلی موجود در بازار در مورد حجم بالای فروش غلات آلمانی به ایران است.

قیمت منطقی مرغ باید 7500 تومان باشد / مردم قدرت خرید ندارند

چاپ

خبرگزاری مهرalt

رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم نسبت به سال گذشته گفت: قیمت مرغ آماده به طبخ در مراکز عمده فروشی بین 5000 تا 5500 تومان و در مراکز خرده فروشی حدود 6000 تومان است؛ در حالیکه قیمت منطقی آن که تولیدکننده سود ببرد و تولید به بقای خود ادامه دهد، باید حدود 7500 تومان باشد.
محمد یوسفی با بیان اینکه صادرات مرغ در حال انجام است، اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام نیز مقدار قابل توجهی مرغ را خریداری می‌کند اما میزان تولید آنقدر زیاد است که این اقدامات پاسخگوی آن نیستند و قمیت مرغ همچنان پایین است.

درخريد تضميني پول دامداران در کمتر از 2 هفته پرداخت مي شود

چاپ

خبرگزاری آریاalt

قائم مقام معاون امور دام جهاد کشاورزي گفت : از فردا شير با استاندارد 3.2 چربي ، 3 درصد پروتئين و با بار ميکروبي کمتر از 100هزار ، با قيمت هر کيلوگرم 1440 تومان به صورت تضميني خريداري مي شود.
 محمدرضا ملاصالحي با اشاره به اينکه "سازمان مرکزي تعاون روستايي"، به عنوان متولي خريد تضميني شير هشت نقطه را در کشور براي خريد تعيين کرده است ، افزود : مراکز خريد تضميني شير در مجاورت کارخانه هاي فرآوري و تبديلي و تکميلي است.

خطر کمبود گوشت مرغ در بازار با ادامه روند ضرر دهی مرغداران

چاپ

خبرگزاری خانه ملتalt

 دیروز عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس ،گفت: اگر ضرر دهی پرورش دهندگان مرغ ادامه یابد تادوماه دیگر در تامین گوشت مرغ با مشکل مواجه می شویم مگر اینکه وزارت جهاد کشاورزی با انجام تمهیدات لازم قیمت نهاده های دامی را کنترل و افزایش هزینه های تولید را کاهش دهد.
علی ایرانپور در خصوص نوسانات شدید قیمت مرغ ، گفت: افزایش قیمت نهاده­های دامی دلیل عمده گرانی و نوسانات شدید قیمت مرغ است.نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود: به دنبال افزایش قیمت نهاده­های دامی در مقاطعی عرضه  کاهش یافت که بر این اساس تعادل بین عرضه و تقاضا بر هم خورد و قیمت مرغ بالا رفت و گران شد.

ظرفيت صادرات ماهانه 20 هزار تن مرغ و تخم مرغ در کشور وجود دارد

چاپ

خبرگزاری  آریاalt

معاون امور توليدات دامي وزارت جهاد کشاورزي با بيان اينکه ميزان صادرات مرغ و تخم مرغ کشور تناسبي با مقدار توليد آن ندارد گفت: هم اکنون ظرفيت صدور ماهانه 20 هزار تن تخم مرغ و مرغ در کشور وجود دارد.
حسن رکني ظرفيت صادرات مرغ و تخم مرغ در کشور را 240 هزار تن در سال ذکر کرد و افزود: اين در حالي است که پارسال در مجموع 35 هزار تن تخم مرغ به خارج از کشور صادر شد.وي اظهار کرد: اينک در بسياري از توليدات نه تنها نيازهاي داخلي را تامين مي کنيم بلکه در حال برنامه ريزي براي بازاريابي و صادرات آنها به خارج از کشور هستيم.

حمايت از توليد کننده با جيب مصرف کننده منطقي نيست

چاپ

خبرگزاری آریاalt

عضو کميسيون کشاورزي مجلس با بيان اين که در تنظيم بازار حقوق مصرف کننده و توليد کننده بايد به يک ميزان حفظ شود گفت: حمايت از توليد کننده با ابزار افزايش قيمت به نوعي حمايت با جيب مصرف کننده است.
سيد راضي نوري در رابطه با تصميم اخير ستاد تنظيم بازار در خصوص افزايش قيمت مرغ در راستاي جلب رضايت توليد کنندگان اظهار داشت: دولت در تنظيم بازار و تعيين قيمت بايد به گونه اي عمل کند که حقوق مصرف کننده و توليد کننده به يک ميزان حفظ شود و فشار نوسان قيمت نبايد به تنهايي بر دوش مصرف کننده باشد.

ماجرای خسارتی که یک نهاد دولتی به مرغداران وارد کرد

چاپ

خبرگزاری  نسیمalt

توزیع بی‌محابای ذخایر مرغ در بازار درکنار واردات بی رویه، مرغداران را در ماه‌های اخیر تا مرز ورشکستگی پیش برد، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان مرغ گوشتی گفت: قیمت نرمال مرغ بین ۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان نیست
سال 93 سال خوبی برای مرغداران نبود. ذخایر مرغ موجود در بازار و نحوه توزیع آن ها در کنار واردات بی رویه در برخی از بخش های دولتی و خصوصی بلای جان دست اندرکاران حوزه مرغ کشور شد. حجم مرغ وارداتی شرکت پشتیبانی امور دام در نیمه دوم سال گذشته به حدی بود که این شرکت با بیش از 100 هزار تن ذخیره مرغ وارد سال جدید شد. این حجم ذخیره اجازه خرید مرغ از تولید کنندگان را نمی‌داد و مسئله دیگری که این شرکت را تحت فشار قرار می داد نزدیک شدن به تاریخ انقضای ذخایر سال قبل بود. این مسئله موجب شد که این شرکت در ماههای اخیر بی محابا اقدام به توزیع ذخایر خود در بازار کند.

برنامه های جدید بانک کشاورزی اعلام شد

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
 مدیرعامل بانک کشاورزی برنامه های جدید این بانک را اعلام کرد و گفت: مشتری مداری و افزایش رضایتمندی مشتریان مورد تاکید مسئولان آن است؛ هرچند برای توسعه بخش کشاورزی و اعتلای اقتصاد کشور باید گام های بزرگی در این زمینه برداشت.
 مرتضی شهیدزاده افزود: بدون شک همکاران ما در بانک کشاورزی تامین نیازهای کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی را که از اهمیت بالایی برخوردار است، مورد عنایت ویژه قرار می دهند و امیدواریم این موارد در تمام تصمیم گیری ها، مذاکرات و مواجهه با مشتریان مورد توجه قرار گیرد.

خرید تضمینی شیر شکست می‌خورد

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 در حالی که خرید تضمینی شیر خام به قیمت کیلویی 1440 تومان آغاز شده، صنایع لبنی نسبت به این امر معترض هستند و تاکید دارند: اگر دولت با اجرای این طرح می‌خواهد به عنوان ابزار فشار برای بالا بردن قیمت خرید شیر خام از سوی کارخانه‌های استفاده کند، مسلما جز شکست نتیجه دیگری نخواهد داشت.
 از ابتدای تیر ماه که موضوع افزایش قیمت شیر خام در دستور کار دولت قرار گرفت و به تصویب رسید تاکنون هیچ تصمیم قطعی دراین باره گرفته نشد چراکه صنایع لبنی به دلیل نبود کشش در بازار اعلام کردند نهایتا این محصول را کیلویی 1250 تومان می‌توانند از دامداران بخرند.

برخورد با عرضه‌کنندگان کالباس خوک و گراز

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 در حالی که عرضه زیرزمینی کالباس خوک و گراز در سطح شهر تهران مشاهده می‌شود، معاون سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: هرگونه عرضه کالباس گوشت خوک و گراز ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.
جمال‌الدین جاویدی درباره اینکه با وجود ممنوعیت خرید و فروش و واردات فرآورده‌های گوشتی خوک و گراز در کشور، در برخی مغازه‌های فست‌فود پایتخت عرضه می‌شود، گفت: از نظر سازمان دامپزشکی عرضه کالباس خوک و گراز در کشور ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد می‌شود.

گوشت قرمز در بازار اشباع و ارزان شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رییس اتحادیه عرضه‌کنندگان گوشت گوسفندی از کاهش قیمت گوشت قرمز خبر داد و گفت: واردات تنها به صورت گوشت منجمد برای مصارف صنعتی صورت می‌گیرد که در کنار آن با صدور مجوز صادرات دام، قاچاق مقرون به صرفه نیست.
علی‌رضا ملکی با بیان این که، عرضه گوشت قرمز بیش از میزان تقاضا است و مصرف‌کنندگان برای تامین مایحتاج خود با مشکلی مواجه نخواهند بود، اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلو گوشت شقه بدون دنبه برای مصرف‌کننده 26 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود و این در حالی است که بازار کاملا اشباع است.

مرغداران خواستار افزایش قیمت مرغ زنده به کیلویی بیش از ۴ هزار تومان شدند

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رییس اتحادیه ماهی و پرنده تهران قیمت مرغ را همچنان نامناسب دانست و گفت: شرکت امور پشتیبانی دام باید حجم خرید و قیمت مرغ را به گونه‌ای تنظیم کند تا قیمت مرغ زنده به بیش از کیلویی ۴هزار تومان افزایش یابد.
مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: قیمت مرغ زنده همچنان پایین است که این قیمت باعث ضرر مرغ‌دار و تولیدکننده خواهد بود از این رو پیشنهاد می‌شود شرکت پشتیبانی امور دام حجم، قیمت خرید و ذخیره‌سازی را افزایش دهد.

زیان 1200 تومانی مرغداران از تخم‌مرغ/ دولت دستور حذف 15 میلیون مرغ پیر از چرخه تولید را بدهد

چاپ

خبرگزاری مهرalt

دبیر کل کانون سراسری مرغ‌تخم گذار کشور با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم مرغ حداقل 4300 تومان و میانگین فروش آن 3 هزار و 100 تومان درب مرغداری است، گفت: مازاد تولید بسیار زیاد است و اجازه تغییر قیمت را نمی‌دهد.
سید فرزاد طلاکش وضعیت بازار تخم‌مرغ را بسیار نامساعد توصیف کرد و افزود: قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم مرغ حداقل 4300 تومان و میانگین فروش آن 3 هزار و 100 تومان درب مرغداری است، ضمن اینکه تا پایان سال امیدی به بهبود اوضاع نداریم.

پیشنهاد مشوق صادراتی 100 میلیارد تومانی به دولت را داده‌ایم

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

اصغری گفت: پیشنهاد مشوق صادراتی 100 میلیارد تومانی جهت خروج ماهیانه 15 هزار تن تخم‌مرغ از کشور و همچنین خارج کردن 15 میلیون مرغ پایان دوره به دولت داده شده است.
هدایت اصغری اظهار داشت: 60 میلیارد تومان مشوق صادراتی به تخم‌مرغ و 40 میلیارد تومان برای خروج مرغ پایان دوره به دولت پیشنهاد شده ولی متأسفانه با تمام نامه‌نگاری‌های صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار کشور هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

صفحه 1 از 237