wheat.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

نرخ سود تسهیلات کشاورزی ۱۷ درصد شد/ نگران ایجاد رانت نیستیم

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه امروز نرخ سود تسهیلات کشاورزی ۱۷ درصد اعلام شد، گفت: با نظارت دقیق قطعا بانک‌های کشاورزی این تسهیلات را به کشاورزان اختصاص می‌دهند و نگرانی از بابت ایجاد رانت وجود ندارد.
محمد طالبی مدیرعامل بانک کشاورزی در مورد نرخ تسهیلات بانکی بخش کشاورزی گفت: پس از بررسی‌های انجام شده نرخ سود تسهیلات کشاورزی در روز جاری 17 درصد اعلام شد.وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت مابه‌التفاوت 5 درصد را به بانک پرداخت می‌کند، افزود: این موضوع به دولت پیشنهاد شده است و به زودی برنامه‌ریزی برای آن انجام می‌شود، ولی هنوز تصمیمی در مورد آن گرفته نشده است.

نهاده‌های کشاورزی گران نمی‌شود

چاپ

خبرگزاری فارسalt

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: امسال دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و بذر ندارد و کود مورد نیاز برای سال زراعی جدید کاملا تامین شده است.
 علیرضا ولی، مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در نشست خبری که برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا برای تامین کود مناطق مختلف نقشه‌های خاک‌های ایران را در اختیار دارید؟ گفت:‌ موسسه آب و خاک مسئول تهیه نقشه خاک‌های ایران است و ما کود مورد نیاز هر منطقه را بر اساس آزمایش‌هایی که این موسسه انجام داده است، تامین می‌کنیم.

سرنوشت لبنیات پالم‌دار به کجا رسید؟

چاپ

خبرگزاری ایسناalt
 در حالی که تخلف برخی کارخانه‌های لبنی مبنی بر استفاده غیرمجاز از روغن پالم در تولید فرآورده‌های لبنی محرز و کارخانه‌های لبنی متخلف شناسایی شده‌اند وزیر جهاد کشاورزی از فهرست متخلفانی که در ابتدا همه می‌خواستند نامشان را افشا کنند، بی‌اطلاع است و می‌گوید" اسامی کارخانه‌های متخلف در اختیار وزارت جهاد کشاورزی نیست که آنها را اعلام کند".
چندی است که با افشاگری وزیر بهداشت درباره استفاده غیر مجاز برخی کارخانه‌های لبنی از روغن پالم در لبنیات پرچرب و هشدار او به مردم "برای اینکه حواسشان باشد پول را برای خرید چه محصولی پرداخت می‌کنند"، ذهن مصرف‌کنندگان درگیر و آنها نسبت به خرید شیر و لبنیات حساس شده‌اند.

افزایش ۲ تا ۳ باره قیمت لبنیات/مجوز ۱۵درصدی ستاد تنظیم بازار نقض شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
روغن پالم درحالی در قیمت شیر کم چرب و حجم تقاضای شیرپرچرب تاثیرگذار بود که افزایش قیمت‌های محصولات لبنی بیش از میزان مقرر رخ داده و سوالاتی را ایجاد کرده که آیا انتشار اخبار پالم بهانه‌ای برای افزایش هفتگی قیمت‌ محصولات لبنی بوده است.
 طی چند هفته گذشته انتشار خبر وجود روغن پالم در محصولات لبنی تا حدودی توانست بر قیمت و حجم خرید تاثیر گذار باشد. در بیش‌تر اوقات خانواده‌ها به خاطر طعم و به اصطلاح خاصیت چربی محصولات لبنی برای جوان‌تر‌ها از محصولات پرچرب لبنی استفاده می‌کردند اما در چند هفته گذشته به گفته فروشندگان واحدهای صنفی و سوپرمارکت‌ها حجم تقاضا برای خرید محصولات لبنی پرچرب به شدت کاهش یافته و حجم تقاضا بر حجم عرضه تاثیرگذار بوده است.

کود، سم و بذر در این دولت گران نشده و نمی‌شود/انبارها پُر از کود است

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی بخش کشاورزی با بیان اینکه قیمت نهاده‌های کشاورزی از جمله کود، سم و بذر در طول فعالیت دولت یازدهم تغییری نکرده است، گفت: ما در سال جاری با افزایش قیمتی در این زمینه مواجه نخواهیم بود.
 علیرضا ولی در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شده بود با بیان اینکه استقلال کشور و امنیت ملی از اهداف محوری انقلاب است، افزود: دستیابی به استقلال و امنیت ملی بدون توجه به این مسئله امر محالی است و نمی‌توانیم استقلال کشور را انتظار داشته باشیم ولی نقش منحصر به فرد بخش کشاورزی را در این زمینه نادیده بگیریم.

استان البرز در جایگاه نخست تولید تخم مرغ کشور قرار دارد

چاپ

خبرگزاری ایلناalt

برای حفظ این رتبه، باید تدابیری اتخاذ شود تا واحدهای تولید تخم‌مرغ در استان البرز افزایش یابد.
مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز گفت: استان البرز رتبه نخست تولید تخم مرغ را در کشور به خود اختصاص داده است. مسعود کریمی با بیان این مطلب در حاشیه افتتاح مرکز پرورش مرغ تخمگذار در شهرستان نظرآباد که با حضور استاندار و مسئولان استانی در دومین روز از هفته دولت در نظرآباد اظهار داشت: استان البرز رتبهٔ نخست تولید تخم‌مرغ را در کشور به خود اختصاص داده است.

63 میلیارد تومان سهم دولت به صندوق حمایت از توسعه کشاورزی پرداخت شد

چاپ

خبرگزاری ایرناalt

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از تصویب 63 میلیارد تومان سهم دولت ناشی از فروش شرکت های دولتی و تملک دارایی به این صندوق خبر داد.
عبدالکریم رضوی اردکانی روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته دولت، افزود: منابع این صندوق توسط بخش دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی و کشاورزان تامین می شود که امروز (سه شنبه) در مرحله اول 55 میلیارد تومان از محل فروش شرکت مهندسی آب و خاک وزارت جهادکشاورزی و مبلغ 8 میلیارد تومان از ردیف تملکی دولت به این صندوق تزریق شده که قرار است دیگر منابع مورد نیاز این صندوق در مراحل بعدی تامین شده و تخصیص یابد.

شرایط واردات نهاده‌های دامی برزیل به ایران تسهیل می‌شود

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 وزیر کشاورزی کشور برزیل گفت: امروز بسیاری از نهاده‌های دامی مصرفی در ایران از برزیل وارد می‌شود که بدون شک با افزایش زمینه همکاری این دو کشور شرایط واردات این نهاده‌ها به نسبت قبل تسهیل خواهد شد.
نری گیلر،در حاشیه بازدید از بزرگ‌ترین واحد پرورش گاو شیری در خاورمیانه که در شهرستان نظرآباد واقع شده است، اظهار کرد: ایران در زمینه پرورش گاو شیری به تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای دست یافته است که پیش از این قابل تصور نبود.وی افزود: ایران به دلیل شرایط آب و هوایی خاصی که دارد در زمینه پرورش دام شیری با مشکلاتی روبه رواست که هیچ یک از دامداران برزیلی این مشکلات را تجربه نکرده‌اند.

کارخانه‌های لبنی به پیشواز حذف روغن پالم رفتند!

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 علیرغم اینکه طبق توافق سازمان استاندارد و وزارت بهداشت، کارخانه‌های لبنی تا پایان شهریور موظف هستند که روغن پالم را از تولیدات خود حذف کنند اکنون که ابتدای شهریور است وزیر تجارت اعلام کرده که "هیچ محصول لبنی آلوده به روغن پالم نبوده و اگر هم باشد مربوط به گذشته است".
آیا کارخانه‌ها یک ماه زودتر روغن پالم را از تولیداتشان حذف کرده‌اند و دیگر اینکه آیا نباید محصولات آلوده‌ای که گفته می‌شود برای سلامتی مضر است از بازار جمع‌آوری شود چرا که بعضا این محصولات تا حدود سه ماه دیگر تاریخ مصرف دارند. تولید محصولات لبنی پالم‌دار از زمانی که وزیر بهداشت هشدار آن را به مردم داد به یکی از حساسیت‌های مصرف‌کنندگان تبدیل شد اما پس از این ابهامات، مسائل مختلفی مطرح شد به گونه‌ای که در ابتدا کارخانه‌های لبنی اضافه کردن روغن پالم به تولیدات لبنی را به گردن دامداران انداختند و پس از آن مجددا حرف خود را پس گرفتند.

دامدار و کشاورز مظلوم ترین تولید کنندگان کشور هستند

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 یک عضو کمیسیون کشاورزی، ضمن تأکید بر لزوم حمایت از بخش کشاورزی گفت که دامدار و کشاورز مظلوم‌ترین بخش تولیدکننده کشور هستند.
ناصر صالحی نسب صنعت خودرو را با کشاورزی مقایسه کرد و گفت: در صنعت خودرو کل کسانی که پرسنل خودرو هستند حدود 40 هزار نفرند ولی ببینید که چقدر از آنها حمایت می‌شود چند وزیر و چندین بخش اجرایی از آنها حمایت می‌کنند.او ادامه داد: حتی در یک مدت کوتاه در کمتر از یک سال سه بار تعدیل قیمت صورت می‌گیرد و صحبتی هم نمی‌شود، اگر وزیر هم تحت فشار قرار می گیرد کارت زرد بگیرد یا بحث استیضاح مطرح شود بازهم اتفاق خاصی نمی افتد چون صنعت خودروسازی نمی‌تواند روی پای خود بایستد و وابسته است.

صادرات دام زنده سبک فقط با مجوز دامپزشکی

چاپ

خبرگزاری مهرalt

براساس بخشنامه گمرک ایران، صادرات دام زنده سبک صرفاً با اخذ مجوز بهداشتی از سازمان دامپزشکی کشور و بارعایت سایر مقررات آزاد است.
در بخشنامه گمرک ایران آمده است: پیرو مفادبند 1بخشنامه ردیف 59مورخ 17/2/93به پیوست تصویرنامه شماره 27421/210/93 مورخ 25/5/93 دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران منضم به تصویر نامه شماره 410/500/93مورخ 21/5/93 قائم مقام وزیرجهادکشاورزی در امور بازرگانی ارسال و اعلام می دارد: صادرات دام زنده سبک تحت ردیف تعرفه 0104 صرفاً با اخذ مجوز بهداشتی ازسازمان دامپزشکی کشور و با رعایت سایر مقررات آزاد است.خواهشمنداست دستور فرمایید وفق دستور العمل 322795/822/4/51 مورخ 28/11/85مراتب را به کلیه واحدها و گمرکات اجرایی تابعه ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت مستمر معمول دارند.

اختصاص 12 میلیارد دلار ارز بلوکه شده به واردات کالاهای اساسی

چاپ

خبرگزاری مهرalt

وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص 10 تا 12 میلیارد دلار از ارزهای بلوکه شده به واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت برنج و علی رغم مصوبه دولت برای واردات 300 هزار تن برنج به منظور تنظیم بازار، شخصا جلوی واردات را گرفته‌ام.
 محمد رضا نعمت زاده در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص اختصاص ارزهای بلوکه شده ایران به واردات کالاهای اساسی، گفت: هزینه کرد ارزهای بلوکه شده دو قسمت است که بخشی از آن تنها با مصوبه بانک مرکزی اختصاص می یابد که مجموع آن، 7 میلیارد دلار است که هر کجا که بانک مرکزی لازم بداند، این ارزهای بلوکه شده اختصاص خواهد یافت.

خرید تضمینی 100 هزار تن کلزا از کشاورزان

چاپ

خبرگزاری مهرalt

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه تاکنون 6 میلیون و 650 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، گفت: همچنین طی سال جاری نزدیک به 100 هزار کلزا از کشاورزان خریداری شده است.
حسین صفایی در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، افزود: سازمان مرکزی تعاون روستایی در حوزه اجرای سیاست های بخش کشاورزی از سال گذشته اقداماتی را شروع کرده که یکی از این اقدامات سازماندهی تولید بذور اصلاح شده در محصولات با اهمیت برای بخش کشاورزی بوده است.

نظارت کامل بر کيفيت بهداشت فراورده هاي گوشتي

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

دبير انجمن صنايع فرآورده هاي گوشتي ايران تاکيد کرد ‌: فعاليت هاي اين حوزه با نظارت وزارت بهداشت ، سازمان دامپزشکي و سازمان ملي استاندارد ايران انجام مي شود و کامل ترين کنترلها صورت مي گيرد.
فلاحتي گفت : استانداردهاي بهداشتي حوبي اعمال مي شود و محصولات ما خوشبختانه از کيفيت صادراتي برخوردار است.وي از دولت خواست زمينه توسعه صادرات فرآورده هاي گوشتي ايران را فراهم آورد.

دستور حجتی برای شکستن انحصار بازار نهاده

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: با توجه به این که بازار حدود 9 میلیون تنی نهاده‌های دامی در انحصار برخی قرار دارد، با دستور وزیر جهاد کشاورزی و هماهنگی‌های انجام شده درصدد هستیم با واردات حدود یک میلیون تنی نهاده‌های دامی از طریق تشکل‌های ملی، انحصار بازار این محصولات اساسی را بشکنیم.
حسین صفایی در نشست خبری اظهار کرد:‌ بازار نهاده‌ها که حدود 70 درصد در هزینه تولید محصولات و فرآورده‌های دام و طیور نقش دارند در انحصار است که امسال درصدد هستیم با هماهنگی‌های انجام شده از طریق وزیر جهاد کشاورزی و تسهیل‌گری برای تشکل‌های ملی بتوانیم حدود یک میلیون تن نهاده را از طریق این تشکل‌ها وارد کنیم.

صفحه 1 از 220