soy.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

مرغ هم سیاسی شد!

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 در حالی که گزارش‌های بانک مرکزی از بازار نشان از افزایش قیمت گوشت مرغ دارد، مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی ایران می‌گوید قیمت این محصول به دلیل نبود کشش در بازار داخلی و عرضه زیرقیمت مرغ منجمد از سوی ستاد تنظیم بازار، افت شدید داشته و مرغ و بازار آن سیاسی شده است.
روز گذشته بانک مرکزی طی گزارشی به بررسی وضعیت بازار محصولات کشاورزی در دو هفته اخیر پرداخت و در این گزارش آمده است قیمت خرده فروشی گوشت مرغ در تهران در هفته منتهی به 18 مهرماه امسال 1.6 درصد رشد داشت که نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایش نیم درصدی را نشان می‌دهد.

راه‌اندازی معاملات قراردادهای آتی کنجاله سویا در پاییز

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از راه‌اندازی معاملات قراردادهای آتی کنجاله سویا برای اولین بار در پاییز امسال خبر داد.
در جلسه هم اندیشی مسئولان این بورس با فعالان بازار کنجاله سویا و کارگزاران، علی پناهی با بیان این که راه‌اندازی قراردادهای آتی بر روی محصولات کشاورزی قطعاً به نفع تولید کننده و کشاورز است، گفت: بورس کالا برای راه اندازی معاملات قراردادهای آتی کنجاله سویا، گزارش توجیهی تهیه کرده است.وی در خصوص استانداردهای این محصول در بورس کالای ایران گفت: مشخصات و جزئیات این قراردادها با همکاری خود ذینفعان، کارگزاران و فعالان بازار به دقت مورد بررسی قرار گرفته و تهیه شده است.

افزایش دو برابری قیمت ذرت علوفه در آستانه برداشت

چاپ

خبرگزاری ایاناalt

در آستانه فصل برداشت ذرت علوفه‌ای، نرخ این محصول نسبت به سال گذشته افزایش دوبرابری داشته و به قیمت هر کیلوگرم 200 تومان رسیده است.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با اعلام این خبر گفت: در ابتدای فصل برداشت، قیمت ذرت علوفه‌ای نسبت به سال گذشته افزایش دوبرابری داشته است که این امر نگرانی‌های جدیدی برای دامداران - به خاطر افزایش هزینه‌های تولید - ایجاد خواهد کرد.

حضور20 کشور خارجی درسیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام و طیور تهران

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه منطقه خاورمیانه محسوب می شود، امسال با استقبال چشمگیر کشورهای خارجی از آسیا، اروپا و آمریکا مواجه شده و مشارکت کنندگان خارجی نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش یافته است.
به نقل از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته؛ در این نمایشگاه تاکنون حضور 20 کشور: آلمان، ایتالیا، هلند، سوئیس، فرانسه، اسپانیا، دانمارک ، بلژیک، کانادا، آمریکا ، استرالیا، کره جنوبی، مالزی، چین، روسیه ، ترکیه ، تایوان ، مصر، سوریه و اوکراین قطعی شده است.

لبنیات و میوه رکورددار گرانی در یک سال گذشته/ مرغ ارزان شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
در سالی که گذشت بهای لبنیات ۱۲.۴ درصد، تخم مرغ ۰.۹ درصد، برنج ۳.۱ درصد، میوه های تازه ۲۲.۴ درصد، سبزی های تازه ۳.۸ درصد، گوشت قرمز ۷.۴ درصد، قند و شکر ۷.۲ درصد و چای ۱۰.۵ درصد افزایش یافته است.
بانک مرکزی ضمن انتشار گزارش متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 18 مهرماه از افزایش نرخ 6 گروه، کاهش دو گروه و ثبات نرخ سه گروه کالایی طی یک هفته گذشته خبر داد.

خريد بيش از 317 هزار تن گندم از کشاورزان لرستاني

چاپ

واحد مرکزی خبرalt

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت : با پایان فصل خرید گندم در این استان 317 هزار و633 تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان لرستانی خریداری شد .
آقای بهاروند افزود : این میزان گندم از طریق 51 مرکز خریداری شده است.مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت : بهای گندم خریداری شده از کشاورزان اواخر اردیبهشت ابتدای فصل خرید تا نیمه دوم مهر پایان فصل خرید به مرور پرداخت شده است.

کاهش نرخ ذرت وارداتی و خرید 120 هزار تن

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 منابع بازرگانی غربی از خرید 95 تا 120 هزار تن ذرت از سوی واردکنندگان خصوصی ایران در چند هفته گذشته خبر دادند.
 این منابع به رویترز گفتند ذرت خریداری شده از منطقه دریای سیاه بین اکتبر تا دسامبر تحویل داده خواهد شد.بر اساس این گزارش، بخشی از این محموله‌های ذرت به قیمت 169 دلار در هر تن بر مبنای تحویل در عرشه کشتی در نوامبر خریداری شده‌اند. این قیمت، کاهش نرخ خرید حتی برای ایران را نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های بانکی و حمل و نقل قیمت بالاتری از قیمت بازار پرداخت می‌کرد.

کمیسیون درخواست تجدیدنظر در قیمت گندم را داده است

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قیمت گندم که در شورای اقتصاد 1155 تومان تعیین شده با نرخ تورم هم‌خوانی دارد پس به خاطر همین کمیسیون درخواست تجدیدنظر در قیمت گندم را به دولت داده است.
محمدتقی توکلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت با دو استدلال کاهش تورم و همچنین کاهش قیمت جهانی گندم، قیمتی برای این محصول استراتژیک در نظر گرفته که به نظر ما با توجه به تورم 20 درصدی و قیمت‌گذاری که فقط 10 درصد افزایش نشان می‌دهد باعث می‌شود انگیزه تولید برای کشت کاهش یابد.

کاهش 20 درصدی فروش فرآورده‌های گوشتی در بازار/ نظارت را قوی کنیم تا بازار لطمه نبیند

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس اتحادیه فرآورده‌های گوشتی کشور گفت: زمانی نوشابه،‌ بعد روغن پالم را نشانه گرفتند و اکنون می‌گویند خمیر مرغ نباید در فراورده‌های گوشتی مصرف شود.
سید محمد موسوی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با انتقاد از سیستم نظارت بر تولید و بازار گفت: از سال 1316 فرآورده‌های گوشتی وارد کشور شد و اکنون 70 نوع از این محصول در بازار وجود دارد و 30 هزار ساندویچ فروشی در کشور فعالیت دارند.

اخطار سازمان دامپزشکي به 17 کارخانه توليد خوراک دام

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

رئيس سازمان دامپزشکي کشور گفت: 17 کارخانه توليد خوراک دام به علت رعايت نکردن موازين و استانداردهاي بهداشتي اخطار گرفتند و پس از اصلاح خط توليد بازگشايي شدند.
مهدي خلج در حاشيه نخستين همايش ملي سم شناسي و مسموميت هاي دامي که امروز در سالن حامدي دانشکده دامپزشکي دانشگاه تهران با حضور اساتيد و متخصصان برگزار شد با اشاره به اينکه 22 کارخانه توليد خوراک دام در کشور فعال است، افزود: کارشناسان سازمان دامپزشکي پس از نمونه برداري و آزمايش خوراک دام توليد شده در اين کارخانجات محصول توليدي 17 کارخانه را ناسالم اعلام کردند.

مجلس پیگیر افزایش نرخ خرید تضمینی گندم است /وزیر به قول بازنگری در نرخ‌ها عمل کند

چاپ

خبرگزاری خانه ملتalt

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر ضرورت بانگری نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی، در افزایش تولید نقش مستقیمی دارد و به همین دلیل مجلس پیگیر بازنگری در نرخ ها است.
محمد باقر شریعتی در واکنش به اظهارات وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ثابت ماندن نرخ خرید تضمینی گندم، گفت: بازنگری در نرخ های اعلام شده، خواسته اعضای کمیسیون کشاورزی است و این موضوع در جلسات مشترک با حضور وزیر جهاد کشاورزی هم مطرح شد.نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس همواره پیگیر این موضوع بوده اند و به نظر می رسد که با توجه به تاکید نمایندگان، نرخ های اعلامی تغییر کنند.

بررسی 32 آلاینده در فرآورده‌های خام دامی/ بررسی واقعی بودن مواد اولیه داروهای دامی

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
بیش از هشت‌هزار و 500 نمونه و 38 هزار و 500 آزمایش برای تشخیص 32 آلاینده موجود در فرآورده‌های خام دامی در سال جاری به انجام رسید.
به مناسبت تجلیل از تقی تقی‌پور بازرگانی، استاد پیشکسوت حوزه دامپزشکی، امروز در نخستین همایش ملی سم‌شناسی و مسمومیت‌های دامی، مراسم ویژه‌ای در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.رئیس سازمان دامپزشکی کشور راهبردهای این سازمان را پایش فرآورده‌های دامی، خوراک دام و غذاهای با منشاء دامی عنوان کرد و گفت: امروزه بیش از 800 میلیون گرسنه در سطح جهان وجود دارد، اما هیچ کس از غذای ناسالم نام نمی‌برد.

اسامی مرغداران تخم‌گذار نمونه کشور اعلام شد

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
ستاد کشوری ترویج مصرف تخم‌مرغ، اسامی مرغداران و فعالان نمونه، استان‌های پیشرو در صنعت مرغ تخم‌گذار کشور را اعلام کرد.
ستاد کشوری ترویج مصرف تخم‌مرغ، اسامی مرغداران نمونه تخم‌گذار استان‌های پیشرو تهران، گلستان، خراسان رضوی، قم و آذربایجان شرقی در صنعت مرغداری مرغ تخم‌گذار را اعلام کرد.بنابراین گزارش، در استان قم، محمدحسین گنجه‌فرد به‌عنوان جوان‌ترین مرغدار، حسین یزدی‌زادگان به‌عنوان مسن‌ترین مرغدار، شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار مرغ به‌عنوان فعال‌ترین بنکدار استان قم، شرکت عصر طلایی شرق به‌عنوان پیشروترین واحد بسته‌بندی تخم‌مرغ، شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار قم به‌عنوان فعال‌ترین شرکت تعاونی، حسین حیدری به‌عنوان بزرگ‌ترین مرغدار از نظر ظرفیت، شرکت تعاونی مرغداران مرغ تخم‌گذار قم به‌عنوان فعال‌ترین در تأمین نهاده‌های دامی، علیرضا جعفری به‌عنوان فعال‌ترین کارشناس و محمدباقر پورحسینی به‌عنوان فعال‌ترین دکتر دامپزشکی انتخاب شدند.

کشت پاییزه امسال چغندر قند در کشور دو برابر افزایش می یابد

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
به‌دلیل محدودیت منابع آبی کشور، کشت پاییزه چغندرقند که مزیت‌های بهتری در مقایسه با کشت بهاره از لحاظ مصرف آب و سموم دارد، افزایش می‌یابد.
با تصمیم‌گیری‌های به‌عمل‌آمده در سطح کلان بخش کشاورزی و با توجه به محدودیت‌های منابع آبی کشور، کشت پاییزه چغندرقند در مناطق مستعد این محصول استراتژیک رونق گرفته است.بر این اساس و با نتایج تحقیقات به‌دست‌آمده از سوی محققان مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند، مناطقی از کشور که قابلیت انجام کشت پاییزه را دارا هستند، شناسایی و کار کارشناسی بر روی آنها انجام شده است.

رایزنی امضای پروتکل بهداشتی با روسیه برای صادرات محصولات پروتئینی

چاپ

خبرگزاری فارسalt

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای امضای پروتکل بهداشتی با روسیه برای صادرات محصولات پروتئینی رایزنی می‌شود، گفت: سالانه حدود ۱۰ میلیون تن گوشت مرغ در دنیا مبادله می‌شود که از این میزان ۳ میلیون تن در نزدیکی کشور ما است بنابراین باید از این فرصت برای صادرات گوشت و مرغ استفاده کرد.
حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه مراسم روز جهانی غذا که در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالانه حدود 2 میلیون تن تولید گوشت مرغ در کشور داریم  و با این میزان تولید از قابلیت صادرات 10 هزار تن گوشت مرغ  به صورت ماهانه برخوداریم.وی افزود:‌ مقایسه 6 ماهه امسال با 6 ماهه سال گذشته افزایش 20 درصدی صادرات گوشت و مرغ را نشان می‌دهد.

صفحه 1 از 229