soy.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

قیمت تخم مرغ کاهش خواهد یافت/ آنفولانزای مرغی پشت درهای روسیه

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

طلاکش گفت: با نزدیک شدن به ماههای محرم و صفر و همچنین عدم قبول قیمت کارشناسی 4500 تومان برای هر کیلو گرم تخم مرغ از سوی دولت ما شاهد کاهش قیمت این محصول به زیر 3200 تومان خواهیم بود.
فرزاد طلاکش اظهار داشت: متاسفانه آنفولانزای مرغی در بین مرز روسیه و قزاقستان دیده شده و اگر سازمان دام‌پزشکی کشور برای این مسئله فکر عاجلی نکنند کشور ما در معرض این ویروس قرار خواهد گرفت.وی با اشاره به کاهش صادرات تخم مرغ نیز تصریح کرد: در حال حاضر ما باید روزانه  400 تن صادرات باشیم که  در حال حاضر به 105 تن در روز رسیده و همه‌ی این موارد به عدم پرداخت جوایز صادراتی و هم‌چنین کمک 50 میلیارد تومانی دولت به صندوق دام و طیور باز می‌گردد که محقق نشده است.

مرغ‌ها هم بیمه تکمیلی می‌شوند

چاپ

خبرگزاری ایسنا
alt

 مدیر امور خدمات بیمه‌ای صندوق بیمه کشاورزی کشور گفت: بیمه تکمیلی طیور ابلاغ شده و مرغداران در صورت تمایل می توانند غیر از بیمه عادی نسبت به بیمه تکمیلی هم اقدام کنند.
تیمور غفاری در جلسه بیمه محصولات کشاورزی دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد:‌ از خسارت سرمای ابتدای سال جاری در آذربایجان شرقی بیش از 43 میلیارد و 200 میلیون ریال غرامت پرداخت شده است.وی گفت: سرمایه گذاری و تولید در بخش کشاورزی به دلیل ماهیت خطرپذیری ناشی از بی ثباتی شرایط آب و هوایی نیازمند امنیت و تضمین در برابر ریسک های موجود است.

تحويل 19 هزار تن پنبه به مراکز خريد گلستان

چاپ

واحد مرکزی خبرalt

پنبه کاران گلستانی از آغاز برداشت تاکنون 19 هزار تن محصول پنبه به مراکز خرید تحویل داده اند.
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی گلستان گفت : این مقدار محصول با قیمت تضمینی هر کیلو 2 هزار و 200 تومان به 9 کارخانه پنبه پاک کنی استان تحویل داده شده است.سهرابی پیش بینی کرد تا پایان فصل خرید در آبان ماه 6 هزار تن پنبه دیگر هم به مراکز خرید تحویل داده شود.امسال 12 هزار و 700 هکتار از مزراع گلستان به زیر کشت پنبه رفت و برداشت محصول هم از نیمه مرداد آغاز شد.گلستان سومین تولید کننده پنبه کشور پس از خراسان رضوی و شمالی است.

مازاد توليد گوشت مرغ ، حمايت مالي از صادرات

چاپ

واحد مرکزی خبرalt

مدیر کل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی از مشوق های مالی توسعه صادرات گوشت مرغ خبر داد و گفت ‌:‌ مازاد تولید فرصت خوبی برای صدور ان به بازارهای منطقه ای است که استقبال هم می شود.
رضا ترکاشوند در گفتگو با رادیو اقتصاد اظهار داشت : گوشت مرغ ایران در مقایسه با جهان سالم تر وبدون هورمون رشد است و تا 50 میلیارد تومان برای حمایت از صادرات این محصول پیش بینی شده است.ترکاشوند اعلام کرد: ایران در میان ده کشور عمده تولید کننده گوشت مرغ در رتبه هفتم قرار دارد و بزودی حمایت 25 میلیارد تومانی حمایت از صادرات گوشت مرغ عملیاتی می شود که تا 40 هزار تن را پوشش می دهد.

گوشت و مرغ مورد نیاز ماه محرم تامین است

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به شرایط تولید و عرضه محصولات پروتئینی مشکلی برای تامین گوشت قرمز و مرغ در ماه محرم و صفر وجود ندارد.
حسن رکنی اظهار کرد: در ماه‌هایی مانند محرم، صفر و ... نیاز به پروتئین و محصولات پروتئینی افزایش می‌یابد اما در حال حاضر با توجه به شرایط تولید، مواد پروتئینی به اندازه کافی تولید و عرضه می‌شود.

بررسی ۷ درخواست دامداران در هیأت دولت/ ارائه مستندات به معاون رئیس‌جمهور

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس هیأت مدیره انجمن صفنی گاوداران با اشاره به اینکه در سفر هیأت دولت به زنجان درخواست‌های دامداران بررسی می‌شود، گفت: در جلسه‌ای مطالبات دامداران با مستندات ضمیمه پرونده شده و در اختیار آقای نوبخت برای بررسی قرار گرفته است.
سید احمد مقدسی رئیس هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی گاوداران ایران با اشاره به جلسه دامداران با نمایندگان معاونت راهبردی ریاست جمهوری، گفت:  این جلسه با حضور معاونین و مشاوران آقای نوبخت معاون برنامه‌ریزی و معاونت راهبردی رئیس جمهور، یکی از معاونین وزیر جهاد کشاورزی ، 2 تن از نمایندگان مجلس و 12 نفر از نمایندگان دامداران برگزار شد.

اختصاص یارانه به صادرکنندگان مرغ/ مرغ ایرانی به روسیه صادر می‌شود

چاپ

خبرگزاری مهرalt

مدیرکل امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم وزارت جهادکشاورزی گفت: به دنبال پیگیری‌های این وزارتخانه به زودی 50 درصد از یارانه مصوب شده برای صادرات گوشت مرغ در اختیارمان قرار می‌گیرد.
رضا ترکاشوند در پاسخ به این پرسش که به گفته مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور قرار بود دولت 50 میلیارد تومان در اختیار صندوق توسعه صنعت طیور برای تامین نقدینگی و جبران بخشی از هزینه های صادرات قرار دهد، چرا این امر تاکنون محقق نشده است؟ با بیان اینکه وزارت جهادکشارزی از ابتدای سال جاری از طریق کارگروه کنترل بازار پیگیر دریافت مشوق صادراتی برای صادرکنندگان مرغ بوده است، اظهار داشت: این پیگیری‌ها منجر به تصویب مصوبه‌ای شد مبنی بر اینکه از طریق ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه‌ای به عنوان مشوق صادراتی در نطر گرفته شود.

ثبات قیمت روغن تا اردیبهشت سال 94

چاپ

خبرگزاری مهرalt

دبیر انجمن صنایع روغن نباتی با بیان اینکه روغن خام مورد نیاز صنایع تا اردیبهشت ماه سال آینده تامین شده است، تاکید کرد: قیمت روغن تا اردیبهشت ماه 94 تغییری نخواهد داشت.
محمد قبله در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر سپردن مسئولیت اجرایی تنظیم بازار روغن نباتی به انجمن صنایع روغن نباتی گفت: 7 ماه از این تصمیم می گذرد و این انجمن ناظر بر عملکرد تجار و واردات و تولید روغن نباتی در کشور بوده و به نظر می رسد با توجه به ثبات بازار و تامین بدون وقفه نیاز مردم، این کار به خوبی انجام شده است و می تواند الگوی موفقی برای سپردن مسئولیت تنظیم بازار سایر کالاها به تشکل ها و انجمن های مربوطه باشد.

صادرات دام سبک و سنگین متوقف شد

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

خندان گفت: صادرات دام سبک و سنگین به دلیل تنظیم بازار کنترل و افزایش قیمت گوشت متوقف شده است.
رضا خندان اظهار داشت: با توجه به نزدیگ شدن ماه محرم و صفر  ستاد تنظیم بازار امروز قیمت گوشت  را اعلام می‌کند و ممکن است قیمت‌های موجود تغییر یابد.وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر قیمت گوشت گوسفندی 27 تا 28 هزار تومان و گوشت گوساله 30 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

مرغ هم سیاسی شد!

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 در حالی که گزارش‌های بانک مرکزی از بازار نشان از افزایش قیمت گوشت مرغ دارد، مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی ایران می‌گوید قیمت این محصول به دلیل نبود کشش در بازار داخلی و عرضه زیرقیمت مرغ منجمد از سوی ستاد تنظیم بازار، افت شدید داشته و مرغ و بازار آن سیاسی شده است.
روز گذشته بانک مرکزی طی گزارشی به بررسی وضعیت بازار محصولات کشاورزی در دو هفته اخیر پرداخت و در این گزارش آمده است قیمت خرده فروشی گوشت مرغ در تهران در هفته منتهی به 18 مهرماه امسال 1.6 درصد رشد داشت که نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایش نیم درصدی را نشان می‌دهد.

راه‌اندازی معاملات قراردادهای آتی کنجاله سویا در پاییز

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از راه‌اندازی معاملات قراردادهای آتی کنجاله سویا برای اولین بار در پاییز امسال خبر داد.
در جلسه هم اندیشی مسئولان این بورس با فعالان بازار کنجاله سویا و کارگزاران، علی پناهی با بیان این که راه‌اندازی قراردادهای آتی بر روی محصولات کشاورزی قطعاً به نفع تولید کننده و کشاورز است، گفت: بورس کالا برای راه اندازی معاملات قراردادهای آتی کنجاله سویا، گزارش توجیهی تهیه کرده است.وی در خصوص استانداردهای این محصول در بورس کالای ایران گفت: مشخصات و جزئیات این قراردادها با همکاری خود ذینفعان، کارگزاران و فعالان بازار به دقت مورد بررسی قرار گرفته و تهیه شده است.

افزایش دو برابری قیمت ذرت علوفه در آستانه برداشت

چاپ

خبرگزاری ایاناalt

در آستانه فصل برداشت ذرت علوفه‌ای، نرخ این محصول نسبت به سال گذشته افزایش دوبرابری داشته و به قیمت هر کیلوگرم 200 تومان رسیده است.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران با اعلام این خبر گفت: در ابتدای فصل برداشت، قیمت ذرت علوفه‌ای نسبت به سال گذشته افزایش دوبرابری داشته است که این امر نگرانی‌های جدیدی برای دامداران - به خاطر افزایش هزینه‌های تولید - ایجاد خواهد کرد.

حضور20 کشور خارجی درسیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام و طیور تهران

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه منطقه خاورمیانه محسوب می شود، امسال با استقبال چشمگیر کشورهای خارجی از آسیا، اروپا و آمریکا مواجه شده و مشارکت کنندگان خارجی نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش یافته است.
به نقل از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته؛ در این نمایشگاه تاکنون حضور 20 کشور: آلمان، ایتالیا، هلند، سوئیس، فرانسه، اسپانیا، دانمارک ، بلژیک، کانادا، آمریکا ، استرالیا، کره جنوبی، مالزی، چین، روسیه ، ترکیه ، تایوان ، مصر، سوریه و اوکراین قطعی شده است.

لبنیات و میوه رکورددار گرانی در یک سال گذشته/ مرغ ارزان شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
در سالی که گذشت بهای لبنیات ۱۲.۴ درصد، تخم مرغ ۰.۹ درصد، برنج ۳.۱ درصد، میوه های تازه ۲۲.۴ درصد، سبزی های تازه ۳.۸ درصد، گوشت قرمز ۷.۴ درصد، قند و شکر ۷.۲ درصد و چای ۱۰.۵ درصد افزایش یافته است.
بانک مرکزی ضمن انتشار گزارش متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 18 مهرماه از افزایش نرخ 6 گروه، کاهش دو گروه و ثبات نرخ سه گروه کالایی طی یک هفته گذشته خبر داد.

خريد بيش از 317 هزار تن گندم از کشاورزان لرستاني

چاپ

واحد مرکزی خبرalt

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت : با پایان فصل خرید گندم در این استان 317 هزار و633 تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان لرستانی خریداری شد .
آقای بهاروند افزود : این میزان گندم از طریق 51 مرکز خریداری شده است.مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت : بهای گندم خریداری شده از کشاورزان اواخر اردیبهشت ابتدای فصل خرید تا نیمه دوم مهر پایان فصل خرید به مرور پرداخت شده است.

صفحه 1 از 230