hen.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

افزایش واردات گوشت، قیمت "دل و جگر" را گران کرد

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان دل و جگر تهران گفت: واردات گوشت منجر به کاهش کشتار دام و در نتیجه افزایش قیمت دل و جگر می‌شود.
شیرازی، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان دل و جگر تهران از کاهش قیمت دل و جگر در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: به دلیل کاهش تقاضا قیمت‌ها در ماه رمضان کاهش یافت.وی افزود: بعد از ماه رمضان قیمت‌ها به روال عادی خود برگشته و قیمت هر کیلو دل و جگر گوسفندی 37 هزار تومان و قیمت هر کیلو دل و جگر گاوی 27 هزار تومان است.وی علت این افزایش قیمت را افزایش مشتری پس از ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

نرخ مرغ در محل مرغداری ثابت است / خرده فروشان مرغ را گران کردند

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران با تاکید بر اینکه نرخ مرغ روز جاری (دوشنبه) نسبت به دو هفته قبل ثابت بوده است، گفت: خرده فروشان به دلیل دو روز تعطیلی گوشت مرغ را گران تر از حد معمول به مردم عرضه می کنند.
محمد یوسفی افزود: در حالی که هم اکنون هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها بین 4500 تا 4600 تومان به فروش می رسد، هر کیلوگرم مرغ پس از کشتار بین 6200 تا 6300 تومان عرضه می شود که آمارها بیانگر آن است که این قیمت ها نسبت به دو هفته گذشته ثابت مانده است.وی اظهار داشت: هر کیلوگرم گوشت مرغ اکنون در میادین میوه و تره بار نیز 6350 تا 6370 تومان به دست مصرف کنندگان می رسد.

واردات "غلات" از مرز یک میلیارد دلار گذشت

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

بر اساس آمار گمرک در فصل بهار سه میلیون و 662 هزار و 471 تن غلات به ارزش یک میلیارد و 531 میلیون و 764 هزار و 422 دلار به کشور وارد شد.
بر اساس آمار گمرک در فصل بهار سه میلیون و 662 هزارو 471 تن غلات به ارزش یک میلیارد و 531 میلیون و 764 هزار و 422 دلار به کشور وارد شد.واردات این محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 61.14 درصد و از نظر ارزشی 16.46 درصد افزایش را نشان میدهد.گفتنی است تنها در خرداد ماه یک میلیون و 92 هزارو 644 تن غلات به ارزش 471 میلیون و 658 هزار و 885 به کشور وارد شد.این میزان واردات از نظر وزنی 34.22 درصد افزایش و از نظر ارزشی 2.36 درصد کاهش را نشان میدهد.

نگاه اقتصادی در سرمایه‌گذاری تولید گوشت طیور

چاپ

خبرگزاری فارسalt
وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم ساماندهی واحدهای تولیدی موجود و بررسی و ارزیابی واحدهای تولیدی از جنبه‌های عملکرد، سوددهی و بهره‌وری تاکید کرد.
به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای سیاست‌گذاری زیر بخش دام و طیور و در بررسی برنامه راهبردی تولید گوشت طیور کشور اعلام کرد: سیاست‌گذاری در برنامه راهبردی تولید گوشت طیور باید به گونه‌ای انجام شود که سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی واحدهای تولیدی گوشت طیور با نگاه یک فعالیت اقتصادی و تجاری صورت پذیرد.

تقاضا بالا رفت/مرغ امروز کیلویی ۷۰۰۰ تومان شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران از افزایش قیمت مرغ خبر داد و گفت: هرساله در چند روز پایانی ماه رمضان قیمت عرضه مرغ افزایش می‌یابد.
مهدی یوسف خانی اظهار کرد: با پایان یافتن ماه رمضان تقاضا برای خرید مرغ افزایش می یابد که با توجه به روش قیمت گذاری مرغ مبنی بر عرضه و تقاضا، قیمت مرغ نیز افزایش می یابد.او ادامه داد: افزایش تقاضا در زمان ذکر شده 20 تا 30 درصد است که افزایش 5 درصدی قیمت را در پی داشته ولی تا اواسط هفته آینده قیمت و حجم عرضه و تقاضا به روال عادی خود باز خواهد گشت.

ضرر ۱۴۰۰ تومانی مرغ‌داران در عرضه هر کیلو مرغ /مسئولان قیمت جدید را اعلام کنند

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رئیس هیات مدیره انجمن مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه قمیت مرغ ۱۴۰۰ تومان کمتر از بهای تمام شده تولید آن است، گفت: بهتر است مسئولان هر چه زودتر قیمت های واقعی را که در مورد آن ها به توافق رسیده اند، اعلام کنند.
محمد یوسفی با بیان اینکه بنا به گفته مسئولان قرار بود قیمت مرغ تا تیرماه تغییری نکند، افزود: هم اکنون که در مردادماه به سر می بریم هنوز قیمت جدید این کالا را اعلام نمی کنند.وی اضافه کرد: این رفتار خوشایندی با تولید کننده نیست و سبب می شود تولید کننده نسبت به تولید دلسرد شود.

توکلی به روحانی نامه نوشت

چاپ

خبرگزاری ایسناalt
 احمد توکلی در نامه‌ای به حسن روحانی، رییس جمهور درباره اظهار نظر اخیر دو عضو کابینه درباره موضوع رانت 650 میلیون یورویی نوشت: این همه اصرار در دفاع از رانت‌بخشی و رانت‌خواری درباره دولت شائبه ایجاد می‌کند.
متن این نامه به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور محترم
سلام علیکم، از خداوند می‌خواهم طاعات و خدمات شما را به احسن وجه بپذیرد...

اختصاص 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای تهیه نهاده‌های کشاورزی

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 با تصویب هیات دولت مبلغ چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای تهیه نهاده‌های کشاورزی اختصاص یافت.
هیات وزیران در جلسه 1393.4.29 به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل 138 قانون اساسی تصویب کرد بانک مرکزی مبلغ چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به منظور تهیه و تدارک نهاده‌های کشاورزی با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برای بخش کشاورزی در اختیار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار دهد.

۲۰۰هزار تن تخم مرغ مازاد تولید داریم/تولیدکنندگان مقصرند نه دولت

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه میانگین قیمت هر کیلو تخم مرغ به ۲۹۰۰ تومان رسیده است، گفت: باید منتظر شرایط بدتر از این باشیم چراکه ما با ۲۰۰ هزار تن مازاد تولید مواجه هستیم.
ناصر نبی پور با اشاره به گزارش بانک مرکزی مبنی بر کاهش قیمت تخم مرغ افزود: میانگین قیمت این کالا درب مرغداری طی روزهای اخیر که با افزایش بها همراه بوده به 2900 تومان رسیده است.وی اضافه کرد: تولیدکنندگان در شرایط فعلی تنها می توانند هزینه دان طیور را تامین کنند و سایر موارد مانند پول برق ، آب و دستمزد کارگر از جیب خودشان هزینه می شود.

مشکل مازاد تولید مرغ با صادرات حل می شود/ تعیین قیمت کف پس از رمضان

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
مدیرعامل اتحادیه مرغ داران گوشتی استان البرز با بیان اینکه برای حل مشکل مازاد تولید باید صادرات پا بر جا داشته باشیم، گفت: متاسفانه این کار مقطعی است و تحت تاثیر تصمیمات مختلف به هم می خورد.
حسین شعبانی با بیان اینکه متاسفانه عرضه مرغ همچنان به زیر قیمت تمام شده صورت می گیرد، افزود: تعیین قیمت کف برای این کالا به بعد از ماه رمضان موکول شده است.وی با اشاره به اینکه مرغ داران به دلیل عدم همخوانی قیمت ها به شدت در حال زیان دهی هستند، اضافه کرد: با وجود این مشکلات تولید به خوبی انجام می شود و روند مطلوبی را طی می کند.

میزان فلزات سنگین هیچ یک از نمونه های طیور بیش از حد مجاز نیست

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
در سال های 91 و 92 آزمون سنجش میزان فلزات سنگین(سرب و کادمیوم) از میان نمونه های تصادفی انتخاب شده از مرغداری ها و کشتارگاه های طیور سراسر کشور انجام شده که در نتیجه آن، هیچ یک از نمونه های مورد آزمون از نظر میزان سرب و کادمیوم بالاتر از حد مجاز نبوده است.
سازمان دامپزشکی کشور: در سال 1391 تعداد 623 نمونه مرغ از مرغداری ها و کشتارگاه های طیور سراسر کشور به روش تصادفی نمونه برداری و در اختیار آزمایشگاه کنترل بهداشتی مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی که به عنوان آزمایشگاه مرجع تخصصی فلزات سنگین در فرآورده های دامی انتخاب شده است، قرار داده شد.

"داعش"، بال و پر بازار مرغ های صادراتی ایران به عراق را چید

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
به‌دلیل مشکلات غیر انسانی که تروریست های جنایتکار "داعش" در عراق ایجاد کرده اند، صادرات مرغ ایران به این کشور نیز با مشکل روبه‌رو شد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداری گوشتی ایران با اعلام این خبر گفت: وضعیت تولید مرغ در کشور مناسب و از نیاز کشور بیشتر و صادرات این محصول محدود است.همایون دارابی افزود: در ماه‌های گذشته عمده صادرات مرغ به کشور عراق می‌رفت که امروزه به‌دلیل مشکلاتی که در این کشور توسط داعش ایجاد شده، از سرعت صادرات مرغ ایران به عراق کاسته شده است.

قیمت "گوشت گوسفند" در ماه رمضان کاهش یافت/افزایش قیمت گوشت منتفی است

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران تصریح کرد:با توجه به این که دام به اندازه کافی موجود است و کمبودی در این زمینه نیست بنابراین افزایشش قیمت گوشت بعد از ماه مبارک رمضان منتفی است.
علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران با اشاره به کاهش 4 الی 5 درصدی گوشت گوسفندی در ایام ماه مبارک رمضان گفت:برخلاف سالهای گذشته که در ماه رمضان شاهد افزایش قیمت گوشت بودیم اما در سال جاری قیمت گوشت گوسفندی نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش یافته است.

در پرونده ۶۵۰ میلیون یورویی جرمی واقع نشده

چاپ

خبرگزاری فارسalt
سخنگوی دولت با اشاره به بحث پرونده ۶۵۰ میلیون یورویی وزارت صنعت گفت: دولت مجبور است وقتی انبارها خالی‌ است، از انواع روش‌ها استفاده کند.
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت ظهر امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز هیأت وزیران به بحث و بررسی راهکارهای مختلف خروج از رکود اختصاص داشت و متعاقب بررسی این راهکارها آن بخش از اقداماتی که نیاز به مصوبه قانونی داشت در یک لایحه تهیه و مواد آن مورد بررسی قرار گرفت.سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه امروز بعد از ظهر نیز هیأت دولت برای ادامه رسیدگی به لایحه مرتبط با خروج از رکود تشکیل جلسه می‌دهد، افزود: بخشی از این راهکارها که از مسیر بودجه باید اقدامی صورت گیرد توجه به تکمیل طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری بر روی کمک دارایی‌های سرمایه‌ای مورد توجه بود.

جزئیات تصمیم دیوان محاسبات درباره رانت 650 میلیون یورویی/ مسئولان تذکر گرفتند

چاپ

خبرگزاری مهرalt

جزئیات تصميم دادستان ديوان محاسبات در خصوص رسيدگي به پرونده موسوم به رانت 650 ميليون يورويي اعلام شد.
در گزارش فياض شجاعي دادستان ديوان محاسبات در خصوص رسيدگي پرونده موسوم به رانت 650 ميليون يورويي آمده است: عملكرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران مبتني بر گزارش شماره ۱۵۳۰۰/۹۷۶/م/۲ مورخ ۱۶/۲/۱۳۹۳ حسابرس كل ديوان محاسبات كشور در ارتباط با انعقاد تفاهم‌نامه مورخ ۲۹/۸/۱۳۹۲ سه جانبه بين بانك مركزي، بانك پاسارگارد و شركت سپيد استوار آسيا پيرامون اعطاي امتياز ويژه به شركت مذكور و اخلال در رقابت و انحصار به تبع تفاهم‌نامه مورد اشاره به منظور واردات نهاده‌هاي دامي و ترخيص زود هنگام كالاهاي موجود در بنادر، در دادسرا مورد رسيدگي و تحقق قرار گرفت كه پس از استماع توضيحات حسابرسان و كارشناسان ذيمدخل و نيز استماع دفاعيات مسئولان ذيربط دستگاه‌هاي اجرايي صدرالذكر ضمن اعلام ختم تحقيقات به شرح زير اظهارنظر و اتخاذ تصميم مي‌گردد:

صفحه 1 از 215