soy.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

غذای جدیدی به مرغداری های گناوه اضافه شد

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
رییس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: ماده غذایی جدیدی که هم خاصیت زیست محیطی دارد و هم برای مرغداران سودمند است، به واحدهای برنامه تغذیه ای مرغداری های این شهرستان اضافه شده است.
محمد تولیده افزود: این ماده غذایی علاوه بر ازبین بردن بوی نامطبوع سبب رشد حداکثری طیور در کوتاهترین زمان می شود.وی گفت: این موادغذایی مدت زمان بزرگ شدن جوجه ها را که 60 روز طول می کشید به 42 روز کاهش و به دوکیلو ونیم گرم می رساند.تولیده بیان کرد: این ماده غذایی بیواسترانگ نام دارد و به سفارش شرکت داروسازی رازک تحت نظارت سازمان دامپزشکی وارد کشور شده و دارای ترکیبی از گیاه رازیانه است.

عوارض صادرات گوسفند مجددا حذف شد

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 در حالی که دو روز پیش - سی‌ام شهریور - رییس گمرک ایران از وضع مجدد تعرفه 320 هزار تومانی برای صادرات گوسفند خبر داد، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد این تعرفه مربوط به سال‌های گذشته بود که با مذاکرات صورت گرفته مجددا حذف شد.
نکته قابل توجه اینجاست که صادرات دام زنده سبک طی ماه‌ گذشته برای جلوگیری از ضرر و زیان دامداران بدون اخذ عوارض از سوی وزارت جهاد کشاورزی آزاد اعلام شد که کرباسیان، رییس گمرک از وضع مجدد تعرفه 320 هزار تومانی برای هر رأس گوسفند خبر داد و گفت: این تعرفه به صورت ناگهانی اعلام شده است.

خامه‌ی شیر کم چرب به فرآورده‌های لبنی پرچرب اضافه می‌شود

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

فربد گفت: صنایع لبنی از امروز موظف به استفاده‌ی خامه‌ی شیر کم چرب در فرآورده‌های لبنی پرچرب شده‌اند و این چربی طبیعی است و در گذشته نیز مورد استفاده قرار گرفته است.
محمد فربد اظهار داشت: مجوز ورود روغن پالم به صنایع لبنی از 8 سال گذشته صادر شده بود و ما پیش از این از ماده ی چربی شیردر فرآورده‌ها لبنی استفاده می‌کردیم.مروی افزود: متاسفانه رسانه‌ای شدن استفاده‌ی روغن پالم در صنایع لبنی باعث کاهش اعتماد مردم به فرآورده‌های پرچرب شد و بسیاری از کارخانجات مادر این زمینه ضرر کردند.

هزاران درخواست برای واردات گندم داریم/ قیمت مناسب و کیفیت بالا شرط اخذ مجوز

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه هم اکنون هزاران درخواست برای واردات گندم به این وزارتخانه ارسال شده است، گفت: هرکس در شورای خرید گندم بتواند قیمت پایین تر و توانایی واردات محصول با کیفیت تری داشتنه باشد مجوز می گیرد.
علی قنبری مدیرعامل جدید شرکت بازرگانی دولتی اظهارداشت: در حال حاضر فقط واردات گندم با وزارت صنعت، معدن و تجارت است و متولی واردات شکر و برنج و روغن هم بخش خصوصی است. البته مسئول خوراک‌های دامی هم وزارت کشاورزی است.

واردات نهاده‌های دامی رقابتی شود/ چاره‌ای برای واردات آب مجازی نداریم

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رئیس مجمع واردات گفت دولت باید راه‌های بهتری برای مدیریت تامین غذای دام و طیور از قبیل رقابت پذیر کردن این بازار را برای رضایتمندی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان جستجو کند و اگر این موضوع درست مدیریت نشود رانت ایجاد می‌شود.
محمد حسین برخوردار در ارتباط با واردات خوراک دام و طیور اظهار داشت: خوراک طیور دارای یکسری استانداردهای ویژه است. اینگونه نیست که بشود هر چیزی را به مصرف دام و طیور رساند.اگر می خواهیم مرغ سالم و با کیفیت به سر سفره های مردم برسانیم باید غذای سالم هم به مرغ و طیور داده شود. با نان خشک کپک زده و کیسه فریزر که نمی توان پرورش مرغ و ماهی و دام داشت.

افزایش ۰.۸ تا ۲۱.۸ درصدی قیمت میوه طی یک هفته/ مرغ ارزان شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
نتایج بررسی بانک مرکزی و گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران منتهی به۲۸ شهریورماه نشان می دهد که طی یک هفته قیمت میوه در میوه فروشی های تهران ۰.۸ تا ۲۱.۸ درصد افزایش یافته است.
بانک مرکزی با انتشار نتایج گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 93.06.28 از تغییرات هفتگی و سالانه مواد غذایی در این مدت خبر داد.برهمین اساس در هفته ای که گذشت قیمت چهار گروه از کالاهای اساسی مردم افزایش و سه گروه کاهش یافت و تنها نرخ چهار گروه از این مواد غذایی ثابت مانده است.

هزاران تن مرغ مازاد روی دست تولیدکنندگان مانده است/ کاری برای صادرات انجام نمی‌شود

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به مازاد عرضه مرغ در بازار گفت: کشورهایی مثل آمریکا و برزیل سالانه ۱.۲ میلیون تن مرغ به همسایگان ما صادر می کنند و آن‌ وقت ۲۰۰ هزار تن مرغ دست تولیدکنندگان ایرانی می ماند.
محمد یوسفی افزود: دو هفته پیش مرغ زنده کیلویی 4400 تومان به فروش می رفت اما الان قیمت آن به 4100 تا 4200 تومان کاهش یافته چراکه در شهریورماه مردم سرگرم خرید لوازم التحریر هستند و استقبال آنان از خرید مرغ کم شده است.

خروج از رکود بازار تخم مرغ با صادرات 10 هزارتنی

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار کشور با بیان آنکه تولیدکنندگان تخم مرغ طی 6 ماهه گذشته روی هر کیلوگرم از این محصول یکهزار تومان ضرر می دهند، گفت: تنها راه خروج از رکود بازار تخم مرغ، صادرات مستمر بین 10 تا 15 هزار تن در طول ماه است.
هدایت اصغری افزود: در حالی که طبق نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ اکنون 4500 تومان است اما در حال حاضر هر کیلوگرم از این محصول به طور متوسط در کشور 3500 تا 4500 تومان از تولیدکنندگان خریداری می شود که با قیمت تعیین شده این وزارتخانه فاصله دارد.

راه‌اندازی بزرگترین تولید کننده طیور در غرب کشور

چاپ

خبرگزاری فارسalt
با مشارکت بنیاد برکت، بزرگترین واحد تولید کننده طیور در غرب کشور راه‌اندازی شد.
 به نقل از بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی، یکی از بزرگترین مرغداری‌های کشور با مشارکت مالی بنیاد برکت در غرب کشور در حال تاسیس است.این بنیاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال 89 مشارکت مالی خود را با مجتمع ایمان طیور کردستان آغاز کرد .

دولت با پرداخت یارانه از کشت پنبه حمایت کند/ کاهش 10 هزار تنی محلوج پنبه

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس هیأت مدیره اتحادیه پنبه و دانه‌های روغنی با بیان اینکه در سال‌های پیش صادرات پنبه بعد از نفت بیشترین ارزآوری را برای کشور داشت، گفت: هم‌اکنون یک وارد کننده عمده پنبه هستیم و دو سوم پنبه نسا‌جی‌ها از طریق واردات تأمین می‌شود.
علی مظفری رئیس هیئت مدیره اتحادیه پنبه و دانه‌های روغنی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد وضعیت کشت و پیش‌بینی از میزان برداشت پنبه، گفت: امسال نسبت به سال 92 کاهش تولید داریم.وی افزود: سال 92 نسبت به سال 91 حدود 15 درصد افزایش تولید داشتیم، ولی از آنجا که قیمت پنبه و هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت پنبه زیاد است، کشاورزان به سمت کشت‌های جایگزینی که هزینه‌ کمتری برای آنها دارد، می‌روند.

وضع عوارض ۳۲۰ هزار تومانی برای صادرات گوسفند

چاپ

خبرگزاری فارسalt
پس از آزاد شدن صادرات دام سبک عوارض ۳۲۰ هزار تومانی برای صادرات هر رأس گوسفند در نظر گرفته شده است.
طبق اعلام شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران برای صادرات هر رأس گوسفند عوارض 320 هزار تومانی در نظر گرفته شده و این در حالی است که برای صادرات گوسفند باید 15 روز قرنطینه در نظر گرفته شود که این عوارض شامل این موارد هم می‌شود، در حالی که طبق قانون حقوق مکتسب پس از وضع قانون حداقل باید 3 ماه بعد اجرایی شود.طی یک سال و نیم اخیر صادرات دام سبک ممنوع اعلام شده بود اما دولت برای رونق در امور دامداران، صادرات گوسفند را آزاد اعلام کرد، تا از قاچاق بی رویه به کشورهای همسایه از جمله عراق پیشگیری شود.

اندکی تا خرید هفت میلیون تنی گندم باقی است/ خوزستان همچنان پیشتاز در کل کشور

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
تاکنون شش میلیون 6670 هزار و 436 تن گندم از کشاورزان خریداری شده که تا پیش‌بینی‌های انجام‌شده به رقم هفت میلیون تن، فقط حدود 330 هزار تن خرید باقی مانده است.
سخنگوی خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه با اعلام این خبر گفت: تاکنون شش میلیون و 670 هزار و 436 تن گندم از بهره‌برداران کشور خریداری شده است.محسن ملکی افزود: ارزش این مقدار گندم خریداری‌شده، 70 هزار و 740 میلیارد ریال برآورد شده است که به‌زودی با کل گندمکاران تسویه انجام می‌شود.

قیمت منطقی مرغ ۷۵۰۰ تومان است نه ۶۷۰۰/نگران تعطیلی تولید و وابستگی هستیم

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با بیان این که سیاست‌ها در راستای حمایت از مصرف کننده است نه تولیدکننده، گفت: قیمت عرضه مرغ غیرمنطقی است و ادامه این روند وابستگی به واردات را در پی خواهد داشت.
مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: به دلیل سیاست‌ رضایت مندی مشتری مردم مرغ را ارزان خرید می‌کنند که تولید کننده متضرر می‌شود و این مساله، تعطیلی واحدهای تولیدی و وابستگی به واردات را در پی خواهد داشت.وی یادآور شد: در حال حاضر نیازی به واردات نیست اما باید قیمت‌گذاری، تولید و مصرف برنامه ریزی دقیق داشته باشد، در حال حاضر هرکیلو گوشت مرغ 6700 تومان به مشتری عرضه می‌شود ولی قیمت 7500 تومان منطقی است.

پای روغن پالم به صحن علنی مجلس هم باز شد

چاپ

خبرگزاری فارسalt
گزارش کمیسیون کشاورزی مجلس درباره اظهارات وزیر بهداشت در زمینه شیر و ماست پرچرب و روغن پالم هفته آینده در صحن علنی پارلمان ارائه می‌شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده پس از سه هفته تعطیلات تشکیل جلسه علنی می‌دهند.ارائه گزارش کمیسیون اصل 90 در زمینه چگونگی اجرای مرحله اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مصوب 88 مجلس از تاریخ 28 آذرماه 1389 تا 29 اسفند 1392 در راستای اجرای ماده 105 آیین‌نامه داخلی مجلس در دستور کار نشست‌های علنی هفته آتی پارلمان قرار دارد.

گاوداران برای دریافت مطالبات عقب مانده قطعنامه صادر کردند

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
دامداران برای بیان مشکلات خود در خصوص نرخ شیر خام و عدم پرداخت مطالبات آنها توسط دولت قطعنامه ای صادر و آن را به دفتر معاون وزیر جهاد کشاورزی در اموربازرگانی ارسال کردند.
قطعنامه نشست نمایندگان گاوداران سراسر کشور که در هفته منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری در محل دفتر کانون انجمن های صنفی کارفرمایی گاوداران ایران برگزار گردید، صادر شد.در این قطعنامه نمایندگان گاوداران سراسر کشور،  مشکلات خود را در شش بند شامل تقاضای اجرایی شدن ابلاغیه معاون اجرایی رئیس جمهور براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر قیمت14.400 ریالی شیرخام در دامداری از اول تیرماه93، پرداخت و تسویه مابه التفاوت 14.400 ریال شیرخام از اول سال 93 پرداخت و تسویه یارانه 1.900 ریالی شیرخام

صفحه 1 از 225