soy.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

ادعای ورشکستگی مرغداران

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور گفت: صنعت مرغداری کشور به دلیل بی‌توجهی‌ها ورشکسته شده است.
امیرحسین زمانی‌راد اظهار کرد: اگر چاره‌ای برای بهبود وضعیت تولید مرغ اندیشیده نشود، فاجعه‌ای غیرقابل جبران در این صنعت اتفاق می‌افتد که نتیجه‌اش تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای مرغداری است.وی افزود: صنعت مرغ بخش زیادی از پروتئین کشور را تأمین می‌کند و اگر از چرخه تولید خارج شود عواقب جبران‌ناپذیری برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دربر دارد.

پروتکل بهداشتی صادرات تخم‌مرغ به روسیه هنوز نهایی نشده است

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

اصغری گفت: متأسفانه هنوز توافق‌نامه پروتکل بهداشتی صادرات تخم‌مرغ به روسیه هنوز نهایی نشده و تشریفات نهایی باید از طریق خود کشور روسیه و همچننی کانال دولتی پیگیری شود.
هدایت اصغری اظهار داشت: در حال حاضر هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری هزار و 500 تومان کم‌تر از قیمت کارشناسانه 4 هزار و 500 تومان خریداری می‌کنند و این مسئله سبب ضرر و زیان‌های فراوانی به مرغ تخم‌گذار شده است.

واردات 2 برابری گندم و ثبت رکورد جدید

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 با توجه به اینکه در نیمه نخست امسال میزان گندم تولیدی و واردات به حدود 10 میلیون و 400 هزار تن رسید، برای تامین نیاز کشور به واردات دو میلیون و 600 هزار تن دیگر نیاز است که البته شیب تند واردات و دو برابر شدن آن، نشان از رکودشکنی دیگری در سال جاری می‌دهد.
امسال حدود شش میلیون و 700 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد و میزان واردات این محصول در نیمه نخست امسال نیز به بیش از سه میلیون و 700 هزار تن رسید و در مجموع حدود 10 میلیون و 400 هزار تن گندم در کشور موجود است که با توجه به نیاز 13 میلیون تنی سالانه، دو میلیون و 600 هزار تن دیگر باید واردات انجام شود.اما شیب تند صعودی واردات گندم در نیمه نخست امسال که رشد 165 درصدی از نظر وزنی نسبت به نیمه نخست پارسال داشته است و ادامه این روند، واردات گندم را با رکورد تازه‌ای همراه می‌کند.

واردکنندگان ایرانی 60 هزار تن جو خریدند

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 معامله‌گران اروپایی از خرید حدود 60 هزار تن جو برای خوراک دام از منطقه دریای سیاه توسط واردکنندگان خصوصی ایرانی خبر دادند.
رویترز به نقل از معامله‌گران اروپایی نوشت: این محموله در نیمه اول نوامبر به ایران تحویل داده خواهد شد.بر اساس این گزارش، معامله‌گران اظهار کرده اند خرید بالای گندم داخلی از سوی دولت تقاضا را برای واردات خوراک دامی افزایش داده است. در این بین تسهیل تحریم‌های غربی در ابتدای سال جاری خریدهای بالاتر توسط بخش خصوصی را امکان پذیر کرده است.

مصوبه ستاد تنظیم مبنی بر افزایش قیمت شیر خام اجرایی خواهد شد/قیمت هر کیلو شیر خام 1440 تومان

چاپ

باشگاه خبرنگارانalt

مقدسی گفت: معاونت راهبردی پذیرفت که مصوبه 1440 تومانی افزایش قیمت شیر خام را که ستاد تنظیم بازار آن را تصویب کرده، اجرایی و سایر مطالبات تولیدکنندگان نیز پرداخت شود.
احمد مقدسی رییس انجمن صنفی گاوداران کشور اظهار داشت: با جلسه‌ای که روز گذشته در معاونت راهبردی رییس جمهور برگزار شد معاونت راهبردی پذیرفت که مصوبه 1440 تومانی افزایش قیمت شیر خام را که ستاد تنظیم بازار آن را تصویب کرده، اجرایی و سایر مطالبات تولیدکنندگان نیز پرداخت شود.

فروش گوشت کله‌گاو و جگر‌مرغ به عنوان گوشت‌چرخ کرده به مردم

چاپ

خبرگزاری فارسalt
رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان نسبت به فروش گوشت کله‌گاو و جگر‌ مرغ به عنوان گوشت ‌چرخ‌کرده به مردم در برخی از فروشگاه‌ها و بازار‌های روز هشدار داد.
اصغر پورباطنی اظهار کرد: در حال حاضر برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای اقدام به ارسال پیامک‌هایی مبنی بر فروش گوشت قرمز زیر قیمت عرف بازار کرده‌اند.وی با بیان اینکه با این پیامک‌ها گوشت درجه سه و چهار را به عنوان گوشت درجه یک به مردم می‌فروشند، افزود: این موضوع از نظر شرعی مشکل دارد و از نظر اقتصادی قصابان را متضرر کرده است.رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان با اشاره به مکاتبات متعددی که با مدیر فروشگاه‌ها داشته است، تصریح کرد: پاسخی که فروشگاه‌ها به ما می‌دهند قانع‌کننده نیست.

خاش قطب توليد گوشت در سيستان و بلوچستان

چاپ

واحد مرکزی خبرalt

تولید سالانه هفت هزار و 200 تن گوشت در شهرستان خاش، این شهرستان را به قطب تولید گوشت در سیستان و بلوچستان تبدیل کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش با اشاره به فعالیت 140 واحد پرواربندی دام در این شهرستان، افزود: شهرستان خاش به لحاظ برخورداری از شرایط مساعد آب و هوایی ،علوفه ارزان و آمار پایین آفات و بیماریها ، قطب مهم تولیدات دامی و تامین کننده عمده گوشت در سیستان و بلوچستان و کشور است.

صنعت دام و طیور کهگیلویه و بویراحمد با رکود مواجه است

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
معاون جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: صنعت دام و طیور در این استان به دلیل برخی سوءمدیریت ها و نابسامانی های اقتصادی در سال های گذشته با مشکلات زیادی مواجه است.
محمدجعفر طالبیان افزود: تناسب نداشتن قیمت نهاده ها نسبت به قیمت فروش خام محصولات تولیدی از قبیل گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و شیر و وجود برخی دلالان و واسطه گران در این زمینه از مشکلات اساسی در صنعت دام و طیور این استان است.وی بیان کرد: تخصیص ناکافی و نامنظم سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در سال های گذشته موجب تعطیلی بخش عمده ای از واحدهای تولیدی صنعت دام و طیور این استان شده است.

۲.۴ میلیون هکتار زمین سردسیر زیر کشت گندم رفت/هر کیلو کود مقابل ۱۵کیلو افزایش گندم

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مجری طرح گندم با بیان اینکه تاکنون 2 میلیون و 440 هزار هکتار کشت گندم در مناطق سردسیر انجام شده است، گفت: به ازای مصرف هر کیلوگرم کود حدود 15 کیلوگرم افزایش تولید در گندم ایجاد می‌شود.
اسماعیل اسفندیاری پور مجری طرح گندم  گفت: کشت گندم در سال زراعی جاری از اواخر شهریور ماه در کشور شروع شده است.وی افزود: در حال حاضر 21 استان در مناطق سردسیر گشت گندم آبی و دیم را در سطحی معادل 2 میلیون و 440 هزار هکتار آغاز کرده‌اند.

15 اکیپ دامپزشکی، امروز عرضه‌کنندگان مشکوک فرآورده‌های خام دامی را در پایتخت زیر ذره‌بین گرفت

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی‌شده، اداره‌کل دامپزشکی استان تهران با ارسال 15 اکیپ بر واحدهای مشکوک این استان نظارت می‌کند.
معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی استان تهران با اعلام این خبر گفت: از نخستین ساعات امروز، 15 اکیپ مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی را در 15 نقطه تهران تحت بررسی قرار دادند.سعید کرمی افزود: در هفته پدافند غیرعامل، سلامت محصولات فرآورده‌های خام دامی نیز جزء یکی از برنامه‌های این اداره کل است و در این راستا، شرایط نگهداری گوشت، مرغ، آلایش‌ها و سایر فرآورده‌های خام دامی از لحاظ بهداشتی، شکل ظاهری و... تحت بررسی قرار می‌گیرد و در صورت مشکل‌دار بودن، عملیات معدوم‌سازی انجام می‌شود و اگر نیاز به آزمایش وجود داشته باشد، ضبط نمونه‌ها و ارسال آن به آزمایشگاه‌های دامپزشکی انجام می‌شود.

حضور مأموران دامپزشکی برای ذبح بهداشتی دام در هیأت‌ها/ کشتارگاه‌ها در تاسوعا و عاشورا تعطیل نیست

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه کشتارگاه‌ها در ایام تاسوعا و عاشورا تعطیل نیست، گفت: مأموران سازمان دامپزشکی در میادین اصلی شهر، تکایای بزرگ و امامزاده که کشتار دام بیشتری انجام می‌شود، حضور دارند.
محسن مشکوة مشاور رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سازمان دامپزشکی از سال‌های گذشته موضوع تشدید نظارت‌های بهداشتی بر ذبح دام (قربانی) در مناسبت‌های مذهبی و ملی مانند عیدقربان، ماه مبارک رمضان، ایام تاسوعا و عاشورا و حتی عید نوروز را در دستور کار قرار داده و اقدامات نظارتی را در سطح کشور در این ایام به اجرا می‌گذارد.

مرغ ارزان و گوشت قرمز گران شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
در هفته منتهی به دوم آبان ماه ۹۳ نسبت به هفته قبل قیمت گروه تخم مرغ، حبوبات، سبزی های تازه و گوشت قرمز افزایش، نرخ میوه های تازه، گوشت و قند و شکر کاهش و نرخ لبنیات، برنج، چای و روغن نباتی ثابت مانده است.
بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی 11 گروه موادخوراکی در تهران را در هفته منتهی به دوم آبان ماه 93 منتشر و اعلام کرد نرخ چهار گروه موادخوراکی نسبت به هفته قبل ثابت ماند و نرخ چهار گروه افزایش و نرخ سه گروه کاهش یافت.

صنعت مرغ رو به سوی ورشکستگی است

چاپ

خبرگزاری فارسalt
دبیر انجمن جوجه یک‌روزه گفت: مردم رضایت چندانی از کیفیت مرغ‌های تولیدی کنونی ندارند، من هم به عنوان بخشی از صنف مرغداران کشور از کیفیت مرغ‌های کنونی اصلا رضایت ندارم.
حسن مهربانی دبیر انجمن جوجه یک‌روزه در برنامه پایش شبکه اول سیما به بررسی وضعیت صنعت مرغ کشور پرداخت.وی در پاسخ به این سوال که چرا مرغداران اعلام کرده‌اند، با این قیمت برایمان صرف ندارد که مرغ تولید کنیم گفت: تولید مرغ از نهاده هایی که وارد این صنعت می‌شود، تشکیل شده است. ذرت و سویا که وارد کشور می‌شود، تاثیر گذار است.

120 هزار تن گوشت مرغ تا امروز در کشور ذخیره شد

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
شرکت پشتیبانی امور دام، 120 هزار تن گوشت مرغ تا امروز خریداری و ذخیره کرده است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته که صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی به‌صورت رسمی افتتاح شد، در جمع خبرنگاران از ذخیره‌سازی 120 هزار تنی گوشت مرغ خبر داد و گفت: سال گذشته با توجه به برنامه دولت برای استفاده از محصولات پروتئینی در سبد کالا، برای خرید و ذخیره‌سازی، اقداماتی انجام شد.

ترجیح کشورهای منطقه برای استفاده از مرغ ایرانی

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
از آنجا که برخی برتری‌ها ازجمله کاهش هزینه‌های کارگری، انرژی، ذبح اسلامی و فاصله مکانی مناسب در کشورمان وجود دارد، ترجیح برخی کشورهای منطقه، واردات مرغ از ایران است.
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی دقایقی پیش در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته که صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی به‌صورت رسمی افتتاح شد،؛ در پاسخ به پرسش درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت تمام‌شده مرغ کشورمان ضمن اعلام این مطلب افزود: برای صادرات محصولات پروتئینی، هر کشوری دارای مزیتی است.

صفحه 1 از 232