chick.jpg
طراحی سایت، میزبانی وب : شیوا هاست

شرکت خوراک دام و طیور مشهد

مرغداران طوس

اخبار داخلی

دولت قیمت کالاهای تنظیم بازاری را گران کرد/ جزئیات نرخ‌های جدید گوشت، مرغ و برنج دولتی

چاپ

خبرگزاری مهرalt

دولت به تازگی در جلسه ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت انواع مواد پروتئینی و برنج موافقت کرده است بر این اساس، هم اکنون قیمت هر کیلوگرم برنج وارداتی اروگوئه 2600 تومان، گوشت منجمد گوساله وارداتی 16700 تومان، گوشت منجمد گوساله داخلی 15500 تومان، مرغ منجمد 5800 تومان و مرغ کامل پاک شده تنظیم بازاری 7360 تومان تعیین شده است.
دولت به تازگی در جلسه ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت انواع مواد پروتئینی شامل گوشت قرمز و مرغ و نیز برنج وارداتی موافقت کرده و بر این اساس، نرخ‌های جدید از روزهای گذشته در مراکز توزیع کالاهای دولتی، اعمال شده است، این در حالی است که شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان یکی از بازوان اصلی دولت در تامین کالاهای اساسی به شمار می رود.

ارز آوري پاي مرغ در خوزستان

چاپ

واحد مرکزی خبرalt

بسیاری از ما شاید تاکنون پای مرغ را عضوی بی ارزش و ضایعاتی می دانستیم ولی باید بدانیم پای مرغ علاوه بر اینکه یکی از غنی ترین منابع کلسیم، ویتامین، پروتئین و مواد معدنی برای بدن محسوب می شود، ارزش اقتصادی هم دارد.
پای مرغ در خوزستان به صنعتی تبدیل شده است که علاوه بر اشتغالزایی، سود آوری هم دارد.مدیر کارگاه تولیدی پای مرغ در خوزستان می گوید: اواخر دهه 70 یک واحد دامپروری در استان راه اندازی کردم و در سال 87 این واحد را به پرورش دام و طیور تبدیل و از سال 90 شروع به صادرات پای مرغ کردم.

خریداری شش میلیون و 608 هزار تن گندم/ خوزستان، فارس و کرمانشاه؛ پیشتازان خرید تضمینی گندم

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
تاکنون شش میلیون و 608 هزار تن گندم به‌صورت تضمینی در غالب 947 مرکز، خریداری شده است.
سخنگوی خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه با اعلام این خبر گفت: تاکنون شش میلیون و 608 هزار تن گندم به ارزش ریالی بیش از 70 هزار میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده است.محسن ملکی افزود: سه استان خوزستان، فارس و کرمانشاه برترین‌ها در خرید تضمینی گندم بوده که به ترتیب با خرید 967 هزار و 379 تن، 859 هزار و 157 تن و 602 هزار و 844 تن پیشرو هستند.

صادرات دام و ابهام گرانی گوشت در بازار

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 در حالی که پس از آزاد شدن صادرات دام زنده برخی کارشناسان معتقد به افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل کمبود احتمالی در ایام پرمصرف مانند عید قربان هستند وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: این صادرات به دلیل مازاد تولید و ذخایر موجود در داخل است و باعث گرانی گوشت نمی‌شود.
دامداران از سال گذشته نسبت به عدم فروش مناسب محصولشان معترض بودند و همواره اعلام می‌کردند که دام زنده آن قدر روی دستشان می‌ماند که دیگر کشتارگاه به دلیل افزایش بیش از حد وزن، آن را برای کشتار قبول نمی‌کند.از طرف دیگر نیز نه تنها آن‌ها نمی‌توانستند محصول خود را صادر کنند بلکه واردات گوشت طی سال‌های گذشته همچنان از برزیل و دیگر کشورها ادامه داشت.

مرغ با مصوبه ستاد تنظیم بازار کیلویی ۷۰۰۰ تومان شد

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران با اعلام اینکه با مصوبه دولت مرغ کیلویی ۷۰۰۰تومان شد گفت: کشورهای اطراف ایران نیازمند واردات سه میلیون تن مرغ هستند و می‌توانیم با ورود به این بازارها به راحتی مازاد تولیدمان را صادر کنیم.
همایون دارابی افزود: قیمت خرید مرغ توسط دولت با مصوبه ستاد تنظیم بازار از شش هزار و 500 تومان به هفت هزار تومان افزایش یافته است.وی اضافه کرد: قرار شده شرکت پشتیبانی امور دام کیفیت خرید مرغ را طوری افزایش دهد که این مرغ ها قابلیت صادرات داشته باشند و به چرخه مصرف داخلی برنگردند.

ارزش اقتصادی تولیدات دام و طیور کشور سالانه 470میلیارد ریال است

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
رییس سازمان دامپزشکی گفت: ارزش اقتصادی تولیدات جمعیت دام، طیور و آبزیان کشور سالانه حدود 470 هزار میلیارد ریال است.
مهدی خلج در مراسم معارفه مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در مشهد ارزش ریالی جمعیت دام و طیور و آبزیان کشور را حدود 630 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.وی افزود: در اکثر کشورهای همسایه ایران ثبات سیاسی و امنیت داخلی وجود ندارد و از آنجا که کشورهای بی ثبات برنامه خوبی برای بهداشت دام و طیور خود ندارند ایران همواره از مرزهای غربی و شرقی در معرض تهدید بیماریهای دامی قرار دارد.

توان رقابت با ترکیه، هند و اوکراین در صادرات تخم‌مرغ را نداریم/بازار روسیه قطعی نیست

چاپ

خبرگزاری تسنیمalt
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه توان رقابت با کشورهایی مانند ترکیه، اوکراین و هند را در صادرات تخم مرغ نداریم، گفت: سال گذشته ۳۴هزار تن تخم مرغ صادر کردیم اما صادرات ترکیه در همان مدت ۱۳۲هزار تن بوده است.
ناصر نبی‌پور در مورد مباحث مطرح شده از سوی برخی مسئولان مبنی بر اینکه روسیه بازار جدید صادرات تخم مرغ ایرانی است، افزود: این بازار هنوز برای ما ناشناخته است و مشخص نیست بازار هدف ما باشد یا خیر.

رییس امور عشایری کشور:خروج دام مولد جوان مهمترین نگرانی دامداران است

چاپ

خبرگزاری ایرناalt
رییس سازمان عشایری کشور مهمترین نگرانی پیش روی صنعت تولید دام کشور را خروج دام مولد جوان از چرخه تولید دانست.

کرمعلی قندالی در مهدیشهر افزود: اگر نتوانیم آثار خشکسالی را مدیریت کنیم به دام جوان مولد آسیب می رسد.وی از صدور مجوز توسط وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات محدود دام زنده از ایران خبر داد و اظهار کرد: این مجوزها برای مقابله با آثار خشکسالی گرفته شده تا دامداران دارای مشکل از فروش و نگهداری دام دچار زیان نشوند.

تولیدات فرآورده‌های گوشتی یک سوم سال 89 شده است/ 50 درصد تعدیل نیرو داشته ایم

چاپ

خبرگزاری ایلناalt

 امسال هیچ ثبت سفارشی برای واردات گوشت صورت نگرفته است و در حال حاضر ثبت سفارش‌های سال 92 در انبارها باقی مانده که اکثر آنها از هند و برزیل وارد کشور شده‌اند و تا یكسال تاریخ انقضاء دارند.
مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی از كاهش تولید فرآورده های گوشتی (سوسیس و كالباس) نسبت به سالهای اخیر خبر داد.سیدمحمد موسوی، مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی، در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت بازار فراورده‌های گوشتی، اظهار داشت: پس از هدفمند کردن یارانه‌ها در فاز اول مشکلات ما آغاز شد و  واسطه ها و شبه دولتی ها به بازار فرآورده های گوشتی وارد شدند به گونه ای که در حال حاضر میزان تولیدات فراورده‌های گوشتی به یک سوم سال 89 رسیده است.

اجرای موفق طرح تغيير جنسيت كامل جوجه های ماده به نر

چاپ

خبرگزاری ایاناalt
محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با اجرای موفق طرح تغيير جنسيت كامل جوجه های ماده به نر، راه های جديدی برای درمان ناباروری انسان كشف كردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه- واحد اصفهان- با اعلام اين خبر افزود: با دستيابی به اين موفقيت در جوجه به عنوان يك مدل حيوانی برای انسان، اميدهای زيادی در بخش ناباروری و درمان سرطان در انسان ايجاد شده است.

حیثیت صنعت لبنیات از بین رفت

چاپ

خبرگزاری ایسناalt

 مشاور صنایع شیر ایران گفت: با این اتفاقات اخیر مربوط به موضوع روغن پالم در شیر، حیثیت صنعت لبنیات به طور کلی از بین رفت و با انتشار رسانه‌ای این موضوع، کسانی که به طور مجاز از آن استفاده می‌کردند با افراد متخلف در یک راستا قرار گرفتند، صادرات دچار مشکل و از مردم سلب اعتماد شد.
حسین چمنی اظهار کرد: وجود متخلفان در صنعت لبنیات مثل تمامی صنوف امر طبیعی است اما اینکه به خاطر تخلف چند کارخانه کل صنعت لبنیات زیر سوال برود موجب بر هم خوردن آرامش روانی جامعه می‌شود.وی ادامه داد: با توجه به اینکه دستگاه‌های نظارتی به صورت مداوم در حال آزمایش و بررسی وضعیت تولید شیر و لبنیات هستند تا در صورت مغایرت با چارچوب‌ها با کارخانه‌ها برخورد کنند امکان تخلف گسترده در صنعت شیر وجود ندارد.

واردات گوشت در چهار ماه نخست سال افزایش یافت

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوانalt

بر اساس آمار گمرک در چهار ماهه نخست سال 44 هزار و 283 تن گوشت و احشاء خوراکی به ارزش 224 میلیون و 558 هزار و 602 دلار به کشور وارد شد.
براساس آمار گمرک در چهار ماهه نخست سال جاری 44 هزار و 283 تن گوشت و احشاء خوراکی به ارزش 224 میلیون و 558 هزار و 602 دلار به کشور وارد شد.این میزان واردات از نظر وزنی 172.86 درصد و از نظر ارزشی 170.89 درصد افزایش را نشان می‌هد.

مسئله‌ تامین واکسن و دارو دامداران برطرف شده است

چاپ

باشگاه خبرنگاران جوان

alt

آقابابایی گفت: سازمان دامپزشکی کشور با توجه به محدودیت‌هایی که در زمینه‌ بودجه تامین واکسن و دارو مواجه بوده، در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.
علی آقابابایی، دبیر انجمن صنفی کانون گاوداران اظهار داشت: سازمان دامپزشکی کشور با توجه به محدودیت‌هایی که در زمینه‌ بودجه تامین واکسن و دارو مواجه بوده در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.

نرخ سود تسهیلات کشاورزی ۱۷ درصد شد/ نگران ایجاد رانت نیستیم

چاپ

خبرگزاری فارسalt
مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه امروز نرخ سود تسهیلات کشاورزی ۱۷ درصد اعلام شد، گفت: با نظارت دقیق قطعا بانک‌های کشاورزی این تسهیلات را به کشاورزان اختصاص می‌دهند و نگرانی از بابت ایجاد رانت وجود ندارد.
محمد طالبی مدیرعامل بانک کشاورزی در مورد نرخ تسهیلات بانکی بخش کشاورزی گفت: پس از بررسی‌های انجام شده نرخ سود تسهیلات کشاورزی در روز جاری 17 درصد اعلام شد.وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت مابه‌التفاوت 5 درصد را به بانک پرداخت می‌کند، افزود: این موضوع به دولت پیشنهاد شده است و به زودی برنامه‌ریزی برای آن انجام می‌شود، ولی هنوز تصمیمی در مورد آن گرفته نشده است.

نهاده‌های کشاورزی گران نمی‌شود

چاپ

خبرگزاری فارسalt

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: امسال دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و بذر ندارد و کود مورد نیاز برای سال زراعی جدید کاملا تامین شده است.
 علیرضا ولی، مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در نشست خبری که برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا برای تامین کود مناطق مختلف نقشه‌های خاک‌های ایران را در اختیار دارید؟ گفت:‌ موسسه آب و خاک مسئول تهیه نقشه خاک‌های ایران است و ما کود مورد نیاز هر منطقه را بر اساس آزمایش‌هایی که این موسسه انجام داده است، تامین می‌کنیم.

صفحه 1 از 220